Сьогоднішній візит Фотографій Старого Львова відбувся на вулицю Кармелюка, 3, в Музей історії медицини Галичини ім. Мар’яна Панчишина, де ми познайомилися з його завідувачем Олександром Канчалабою.
Цікавий ззовні будинок музею виявився цікавим і в середині та продемонстрував гарний інтер’єр та велику кількість експонатів.
Ми відвідали реконструйований робочий кабінет одного з найвідоміших лікарів Галичини Мар’яна Панчишина та познайомилися з історією відновлення його унікальної бібліотеки.
Кількість та унікальність експонатів в музеї насправді вражає. Здавалося б лише трохи більше ста років відділяє нас від створення найдавнішого в експозиції медичного інструменту, а таке враження, що пройшла ціла епоха.
Але мабуть таки пройшла. Від Австро-Угорщини, Польщі, радянської окупації, німецького панування і останньої радянської експансії минуло якраз близько ста років.
В цьому музеї можна зрозуміти як прожила цей час одна людина – Мар’ян Панчишин, як прожив один навчальний заклад – медичний інститут, як прожив один регіон – Галичина і як прожила одна нація – українці.
Експонатів насправді багато і всі вони різні та цікаві, всі вони розповідають про різні періоди життя Галичини та різні етапи розвитку медичної справи.
Завідувач музею, Олександр Кончалаба, провів нам чудову екскурсію і розповів дуже багато цікавого. Дуже скорочену версію його розповіді ви зможете переглянути у відео в цій публікації, і ми впевнені, вам захочеться прийти сюди і побачити все на власні очі.
А для тих, хто не має нагоди відвідати музей, або хоче нічого не забути з почутого та побаченого тут, ми, разом з завідувачем музею Олександром Канчалабою, розпочинаємо серію пізнавальних публікацій, де будемо висвітлювати все – від історії будинку і до його експонатів, будемо розповідати про людей, які тут жили та працювали, і до планів музею на майбутнє.
І одразу анонсуємо наступну публікацію – вона буде про історію будинку, його архітектурні особливості, будівельні плани, креслення, документи на право власності тощо…