Листопад подій у Львівській філармонії

711
Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика
Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика

Музиканти знають, що чим довшими стають вечори, тим більш наповненими музикою вони мають бути, а, отже, запрошують слухачів відвідати майбутні концерти. 

Листопад складатиметься з більш як 25 подій симфонічної та камерної музики та двох масштабних фестивалів.

ХХІ Фестиваль Давньої Музики у Львівській філармонії оголосив програму
ХХІ Фестиваль Давньої Музики у Львівській філармонії оголосив програму

П’ятниця 01.11.2024 / 19:00. ХХІ Фестиваль Давньої Музики у Львові | A cappella Leopolis

Медіантою ХХІ едиції Фестивалю Давньої Музики у Львові стане програма італійської духовної музики від «A capella Leopolis». Під керівництвом Людмили Капустіної на один вечір оживуть найбільш наповнені хоровою музикою епохи – доба ренесансу та бароко, а саме – довершені композиції Джованні П’єрлуїджі да Палестріна, Джованні Марія Наніно, Лодовіко Ґроссі да Віадана, Феліче Анеріо, Ґреґоріо Аллеґрі та Антоніо Лотті.

Субота 02.11.2024 / 17:00. XXI Фестиваль Давньої Музики у Львові | Акордеон & бароко

Музей історії релігії

Пʼєси Жана-Філіппа Рамо, сонати Доменіко Скарлатті, увертюра Йоганна Себастьяна Баха… На перший погляд, це блискуча програма для піаніста, або ж клавесиніста, однак третій фестивальний вечір пройде під егідою нових інтерпретацій. Так класика клавірного репертуару доби бароко прозвучить на акордеоні у майстерному виконанні Богдана Кожушка, програма якого є сміливим викликом фестивалю, адже на один вечір історичне виконавство поступиться місцем новому прочитанню, а музичні артефакти ХVІІ століття озвучить молодший на декілька століть акордеон. Проте, чи не є наслідування жаги до відкриттів та експериментів властивою рисою бароко? Не лише сучасні виконавці, а й майстри давнини ставали на стежку новизни.

Подібно до птахів Рамо, генії давнини перегукуватимуться у програмі Богдана Кожушко, який запрошує (також наслідуючи Рамо) вслухатись у звучання кожного з них.

Шенберг. 150 — Бернстайн
Шенберг. 150 — Бернстайн

Субота 02.11.2024 / 18:00. Шенберг. 150 — Бернстайн

Ікона музичного модернізму святкує свій день народження. Ювілейний 2024 рік відзначатиметься на концертних майданчиках, в музеях та установах по всьому світу. Австрійське бюро кооперації у Львові  та Ukraine Office Austria також долучаються до святкування ювілею великого австрійського композитора.

У виконанні Академічного камерного оркестру «Віртуозів Львова», скрипальки Віри Жук, перкусіоніста Володимира Веретельника та диригента Парвіза Яхʼяві .прозвучить знаковий твір Арнольда Шенберга «Просвітлена ніч» та львівська премʼєра «Серенади» за мотивами «Симпозіуму Платона» для скрипки соло, струнних і ударних Леонард Бернстайна.

Субота 02.11.2024 / 20:00. Органні фантазії

Латинський катедральний собор

Він ініціював у Варшаві регулярну серію концертів ораторіальної музики, під час якої вперше в Польщі на історичних інструментах була виконана зокрема славетна Меса сі мінор Баха. Багато творів європейської музики також було виконано та вперше записано під його керівництвом, тож на цьому концерті львівським слухачам пощастить почути ікону історично інформованого виконавства — Марека Топоровського.

Неділя 03.11.2024 / 18:00. Закриття

Елегантний шарм оркестрового письма поряд з іскристим запалом музики Гассе, суперзірки епохи бароко, розпочне заключну подію Фестивалю Йоганна Адольфа, уродженця невеликого німецького містечка Бергедорф, що зараз є частиною Гамбурга, шанували й любили у XVIII столітті. Подібно до Гассе, славу Телеманна добре знали в Італії та його рідній Німеччині. За натурою та широтою світогляду Георг Філіпп був космополітом, а ще бібліофілом: про це свідчить й обрана музикантами композиція «Бурлеск Дон Кіхота» за пригодницьким романом іспанця Мігеля де Сервантеса. Від літературних сюжетів та оперного мислення цей концерт проведе вас до музики, що є есенцією барокового мистецтва: творчості Йоганна Себастьяна Баха, а також його кузена Йоганна Бернгарда, твори яких прозвучать у програмі від Оркестру Барокової капели Львівської національної музичної академії на чолі з Анною Іванюшенко та солістами: Назаром Шутком, Сергієм Гаврилюком та Уршулеб Ставіцькою. Диригуватиме Павел Осуховський.

Вівторок 05.11.2024 / 19:00. Латинські музи

Характерні емоційність та запал, а поза тим — глибина почуттів: з цих червоних ниток зіткано програму особливого вечора. Її неповторність полягає у поєднанні оркестру та соло гітари, що славиться першістю у змалюванні найінтимніших людських думок і бажань.

Звучатимуть оригінальні знакові твори, що полюбились слухачам по всьому світу. Спектр історій, у які з допомогою музики вдасться зануритись, — це і святковий карнавальний танок, і патетичний, відчайдушний крик, і звісно ж, любовний романс.

На крутих емоційних гірках слухачів супроводжуватимуть іспанський виконавець Рафаель Серралле та українські музиканти Академічного симфонічного оркестру під орудою Сергія Хоровця.

Середа 06.11.2024 / 18:30. Микола Петренко. Назавжди молодий

Концерт-вшанування 99-річниці від дня народження поета

У програмі відомі шляґери, незнані та призабуті пісні українських композиторів на слова визначного українського поета Миколи Петренка.

Петренко – це про українську душу, нескорену, пошарпану вітрами часу, але таку молоду та невловну. Його пісні дають наснаги, вони міцно тримають своєю впевненістю у завтрашній Україні, вони парубочою щирою любов’ю до Неї, як до жінки, промовляють сьогодні.

Цей концерт є містком між минулим і сучасним, який зберігає пам’ять про поета і його неперевершений внесок у літературу України.

FueGoОrchestra. Танго Свободи
FueGoОrchestra. Танго Свободи

Четвер 07.11.2024 / 19:00. FueGoОrchestra. Танго Свободи

Стиль, неймовірна енергетика, високий художній та професійний рівень виконання в елегантному обрамленні, а також фірмове звучання — все це квартет «FueGo Orchestra».

Щобільше, на думку багатьох, «FueGo Orchestra» — це справжній музичний феномен України! Концерти «FueGo Orchestra» — завжди грандіозна подія та яскраве свято, адже майстерність музикантів і вишуканий стиль виконання з перших акордів вражають і повністю захоплюють слухача, занурюючи його у світ високої музики. У 2021 році «FueGo Orchestra» підірвав культурний простір України, кардинально змінивши уявлення багатьох про стиль танго. Сьогодні це єдиний в Україні танго-оркестр, який виконує музику у традиційному складі: скрипка, бандонеон, рояль і контрабас.

Диригенти. Українською: Лебедєва
Диригенти. Українською: Лебедєва

П’ятниця 08.11.2024 / 19:00. Диригенти. Українською: Лебедєва

Диригенти. Українською — вже знаний проєкт Львівської національної філармонії, заснований у 2020 році.

Завдяки проєкту молоді й талановиті музиканти з різних куточків України мають можливість гучно заявити про себе на весь світ, адже усі події проєкту транслюються онлайн. Виступають українські майстри батути з одним із найстаріших та найіменитіших українських колективів — Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика.

Завдяки таким мистецьким тандемам «народжуються» потужні симфонічні програми, що поєднують як українську, так і європейську музику.

Неділя 10.11.2024 / 18:00. Непрочитані листи

Львівська національна філармонія та Ірина Доля презентують авторський сольний проєкт співачки

До солістки долучаться: Софія Сливка, Анастасія Мудрик, Павло Ільницький, Олексій Прокопович, Андрій Яцків, Едуард Мокось (ударні), Юрко Мельник (клавіші), Тарас Яцишин (бас-гітара), Володимир Возняк (гітара), а також ТанцТеатр «Життя»

З Болоньї до Львова
З Болоньї до Львова

Середа 13.11.2024 / 19:00. З Болоньї до Львова

Ця програма має на меті продемонструвати тісний звʼязок української музики з європейською. Своєрідною «точкою перетину» композиторів зі різних країн стала Болонська академія. У 1670 році до неї вступив сімнадцятирічний італієць Арканджело Кореллі. Кількома роками пізніше іспити на звання почесного академіка там успішно склали українці Дмитро Бортнянський, Максим Березовський, а ще — славетний австрієць, тоді зовсім юний Моцарт.

Четвер 14.11.2024 / 19:00. Пісня Пісень

Національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» запрошує на особливий авторський концерт-презентацію і творчості, і самої композиторки, сестри Марії Слєпченко. У програмі концерту «Симфонічна поема» для симфонічного оркестру і ораторія для солістів, хору та симфонічного оркестру «Пісня Пісень».

Учасники і виконавці: Назар Омельчук — баритон, Людмила Корсун — сопрано, академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії, національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» художній керівник Дмитро Кацал. Диригент: Юрій Бервецький.

П’ятниця 15.11.2024 / 19:00 Незалежна | Відкриваючи Падеревського

Неділя 17.11.2024 / 18:00 Гала опера | Відкриваючи Падеревського

ХІІІ Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського» присвячений постатям і подіям польської історії та культури, тісно пов’язаним  зі Львовом. Фестивальні заходи відзначатимуть ювілеї особистостей, яких безперечно можна назвати титанами польської культури, і які своєю діяльністю мали вплив на формування культурного простору Львова,  а саме: 150-річчя від дня народження Адама Дідура, відомого як баса «усіх часів»,  100-річчя від дня народження Збіґнєва Герберта — багаторазового кандидата на Нобелівську премію, а також відзначимо 120-річчя встановлення пам’ятника Адаму Міцкевичу у Львові.

Пам’ятник Адаму Міцкевичу, який урочисто відкрито 30 жовтня 1904 року і який зберігся неушкодженим донині, є символом сучасного Львова, і,  водночас, матеріальним доказом внеску поляків і польської культури в імідж цього непересічного міста.  Ювілей пам’ятника А. Міцкевича у Львові стане чудовою нагодою послухати музичні інтерпретації натхненні творчістю поета. У музичній програмі «переплітаються» твори українських та польських композиторів, а на завершення прозвучать найпопулярніші  танго, створені  під час «золотої доби польського танго», символічно переносячи слухачів до Львова початку минулого сторіччя.

150-річчя від дня народження Адама Дідура стало нагодою до організації гала-концерту у Львівській національній філармонії ім. М. Скорика у співпраці з Львівським театром опери та балету імені С. Крушельницької (який був впродовж років «рідним» для артиста) та Сілезькою оперою, заснованою Адамом Дідуром у 1945 році. Традиційною частиною фестивалю стане церемонія вручення Відзнаки PADEREWSKI за особливий внесок до справи польсько-українського поєднання.

Четвер 21.11.2024 / 19:00. Пісні п’яти століть. Стрільці

До репертуару увійшли знані і незнані стрілецькі і жовнірські пісні, особливою і несподіваною окрасою вечора стануть авторські твори Олени Теліги, Михайла Вербицького. Програму виконує чоловічий склад капели у супроводі автентичного оркестру. Солісти – колоритні голоси: Дарія Кудрик, Юрій Йосифович, Назар Омельчук, Роман Липак та солісти капели.

Ця програма майже на 100 відсотків унікальна і складається з творів, що виконуватимуться капелою вперше. Увесь репертуар концерту спеціально аранжовано і поставлено для цього концерту.

П’ятниця 22.11.2024 / 19:00. Вечір з симфонічним оркестром

Черговий вечір з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії обіцяє знайомство з креативними та новаторськими композиціями свого часу. Музика Моцарта-батька, шанувальника карнавальних свят, була написана за декілька тижнів до народження його сина-генія Вольфганга. Це радісний провісник щасливого дитинства, спогад про зимові пустощі та жартівлива вистава, у якій оркестр постає майстерним живописцем картини останньої частини “Дитячої симфонії” — “Катання на санчатах”!

На сцені цього вечора виступить і Даніель Комонько, юний скрипаль, що солюватиме в одному із найскладніших концертів для скрипки з оркестром, Концерті Мендельсона. Під орудою відомого диригента з Ісландії, Гудні Емільсона, пролунає і остання симфонія Вольфганга Моцарта з назвою “Юпітер”. Виняткова потужність Симфонії № 41 полягає в її витонченій структурі. Саме в останній частині твору Моцарт створює особливу взаємодію п’яти різних тем, використовуючи фугу, що їй безпрецедентної величі.

Неділя 24.11.2024 / 11:30. Лісова музична школа. Клас ритміки

Вхід для дітей до 3-х років вільний!

Лісова музична школа — це особливе чарівне місце, де кожен зможе доторкнутися до магічного світу музики. Саме туди поспішає потрапити на навчання славнозвісний хлопчик-звук Дзень-Бум, який тепер, проживаючи на планеті Земля, вирішив поповнити свій музичний багаж знань. У лісовій школі, як і у справжній музичній школі, є спеціальні музичні класи, які ведуть особливі вчителі та наставники. Після «проходження» такого класу — кожен отримає спеціальну відмітку і, що найголовніше, вміння та знання, аби наприкінці з відзнакою закінчити своє навчання і отримати «золоту медаль» випускника. Також перед кожним концертом, об 11:00 на маленьких слухачів чекатимуть веселі інтерактиви від Центру музичного розвитку “TEMPO”.

Авторка сценарію дійства: Наталія Завісько. Авторка проєкту: Ірина Вакуліна.

Вівторок 26.11.2024 / 18:00. Надсяння | Урочиста академія на 35-річчя

Львівське регіональне суспільно-культурне товариство «Надсяння» – організація українців, переселених з етнічних українських земель з регіону Надсяння (теперішня Польща). Члени Товариства беруть участь у громадських і релігійних заходах, спрямованих на розвиток українства у Надсянні, а також у культурному житті Львівщини.

Традиційно до музичної частини відзначення 35-ліття увійдуть знакові українські твори, зокрема написані композитором Михайлом Вербицьким – автором Державного Гімну України, малою батьківщиною якого є село Явірник, що належить до Надсяння.

Також у виконанні хору «Надсяння» прозвучать композиції патрона концертного залу філармонії, також цьогорічного ювіляра, Станіслава Людкевича, хорові обробки яких, створив диригент та композитор Володимир Пасічник, чиї твори також представить колектив.

Також рекомендуємо відвідати:

Ольга МАКСИМ’ЯК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.