Львівський музей Михайла Грушевського запрошує на виставку хатніх ікон Василя Кордюка

543
«Акафіст до Богородиці. Хатня ікона Василя Кордюка»

14 липня 2023 року о 16 год. у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові (вул. І.Франка, 154) відбудеться відкриття виставки «Акафіст до Богородиці. Хатня ікона Василя Кордюка», де представлено 50 робіт художника.

Афіша виставки «Акафіст до Богородиці. Хатня ікона Василя Кордюка»

«Це хатня ікона на дерев’яній основі, мальована темперою. Основою колекції є образ Богородиці Елеуса або Замилування.

Традиція хатніх ікон є дуже давньою, ще з візантійських часів. І попри всі пережиття вона збереглася до нашого часу. Це роботи невеликого формату, які є традиційними для сільської місцевості. В різних районах України були різні техніки виконання цієї ікони. Наприклад, на Гуцульщині вона була на склі, а для Центральної України характерні пишні оклади. Розміщувалися такі ікони на покутті, робилися божниці в кожній хаті.

Хатні ікони Василя Кордюка
Хатні ікони Василя Кордюка

Це канонічний іконопис. Хоча я не роблю просто копію, звичайно є моя інтерпретація візантійської ікони, індивідуально моє відчуття. Стараюся щоб лики були максимально виразними, щоб був діалог між Ісусом Христом та Богородицею.

Загалом я займаюся опорядженням храмів, визначальними елементами, що формують інтер’єр святині. Іконописом ж займаюся для душі. А саме ця колекція робилася в часі карантину», – поділився автор виставки Василь Кордюк.

Робота Василя Кордюка
Робота Василя Кордюка

Для довідки:

Кордюк Василь Ярославович – старший викладач кафедри Реставрації творів мистецтва (РТМ) Львівської національної академії мистецтв (ЛНАМ)

Народився 30 червня 1956 року в с. Черкаси Пустомитівського району Львівської області. Закінчив Львівське училище прикладного та декоративного мистецтва (1977 р.) та Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (тепер ЛНАМ) факультет проєктування інтер’єру та меблів (1983 р.).

Робота Василя Кордюка
Робота Василя Кордюка

Василь Кордюк–художник працює в галузі дизайну інтер’єрів та реконструкції спорядження храмів, іконопису та станкового живопису, зробив значний внесок у розвиток образотворчого мистецтва. Стаж його творчої діяльності становить понад 45 років, упродовж якого було створено великий художній доробок. Творчість художника неодноразово висвітлена у газетних публікаціях і журналах.

Софія ЛЕГІН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.