Львівський музей Михайла Грушевського запрошує на “Різдвяно-Новорічний вернісаж”

1022
вернісаж

12 грудня 2024 р. о 16 год. у Державному меморіальному музеї Михайла Грушевського у Львові (вул. І.Франка) відбудеться відкриття виставки «Рідзвяно-Новорічний Вернісаж».

На виставці представлено близько 40 художніх робіт одинадцяти знаних мистців: Петра Головатого, Марти Іваницької, Володимира Дідули, Ярослава Дідули, Тараса Дідули, Любомира Яремчука, Рустама Жураєва, Богдана Хруповича, Лесі Хрупович, Остапа Головатого, Анни Головатої.

Робота Петра Головатого
Робота Петра Головатого

Петро Головатий (1907- 1996, Львів) — український живописець; член Спілки художників України з 1945 року. Народився в Чернівцях. Протягом 1935—1940 років навчався в Академії красних мистецтв у Яссах у викладачів Крицулеску, Тоніца, Тротяну, Космовича.

Після здобуття мистецької освіти повернувся до Чернівців, де працював учителем малювання. Під час німецько-радянської війни був заарештований окупаційною владою, а після звільнення переїхав до Львова. Працював учителем креслення та малювання у школах № 34 і 44, Будинку народної творчості. 28 травня 1945 року заарештований радянською владою і 30 листопада 1946 року засуджений. Упродовж 1946—1950 років відбував покарання у виправному таборі у місті Туринську, де працював у художніх майстернях; з 1950 року на засланні у Красноярському краї, де до 1956 року працював в окружному Краєзнавчому музеї селища Тура, а у 1957—1961 роках — у художньому фонді при Красноярському відділенні Спілки художників. Реабілітований 23 травня 1960 року за відсутністю злочинних дій.

Марта Іваницька (1937-2014) –  українська художниця декоративно-ужиткового мистецтва і живописець, член Спілки художників України з 1968 року. Народилася у Львові в 1937 р. Закінчила Львівський інститут декоративного і прикладного мистецтва (викладачі : Карло Звіринський, Роман Сельский, Марта Токар). У 1959–1993 роках працювала на Львівському художньо-виробничому комбінаті. Брала участь у всеукраїнських виставках з 1963 року, всесоюзних з 1964 року. У 70-80-их роках, разом з чоловіком Петром Головатим брала участь у оформленні експозицій і створення діорам ряду музеїв: природничий музей, історичний музей на площі Ринок, музей історії релігії і тернопільський історичний музей. 1987р.-спільна персональна виставка з чоловіком Петром Головатим у приміщенні старої Спілки художників на площі Міцкевича. Членкиня відновленого союзу українок з 1989 року, брала активну участь в заходах організації до останнього.

Робота Остапа Головатого
Робота Остапа Головатого

Остап Головатий – народився у липні 1968р. у м. Львові. Закінчив СШ №8 м. Львова та у 1983 р. поступив у ЛУПМ ім. І. Труша на спеціальність Художня обробка металу. Викладачі: Лучинський О., Підкова М.,Хоменко Г.,Костирка С, Ковалька М., Дядюх Й., Лоза Я., Лесюк Ю.,Маркович П., Мисько Р., Кравчук Л. Згодом поступив у ЛДІПДМ на відділ художнього металу. Викладачі:  Мороз С., Шоломій В., Романець С., Самотос С., Гурмалюк В., Коропчак С., Шимчук М., Липовий В.

1990 р.- брав участь у першій республіканській виставці художньго металу м.Київ. 1991 р.-викладав курс писанкарства у школі національно-духовного виховання « Червона калина». У 1991 р. займався оформленням фестивалю української культури м. Сопот (Польща) , VI світового дня молоді м.Ченстохова (Польща), I з′їзду УМХ м. Львів.

У 1995 рік- закінчив ЛАМ за спеціальністю декоративно- прикладне мистецтво.

Брав участь у міжнародних ковальських фестивалях: « Гефайстон- 95», « Гефайстон-98» м. Преров, Чехія, «Галицька імпреза -98» м.Львів.

З 2002 р. працює на посаді викладача ЛДКДУМ ім. І. Труша відділ художнього металу. З 2005 р. член Всеукраїнської спілки ковалів. У 2006 р.- співорганізатор ковальського фестивалю «Львівська підкова – 2006».

Анна-Марія Головата – графічна дизайнерка, ілюстраторка. Працює в галузі графічного дизайну, ілюстрації, живопису, графіки та художньої фотографії.

Народилась у Львові в 2006 р. Навчалась у СЗШ №100 м. Львова та ЛУГГ ім. О. Степанів м. Львова. У 2021 році вступила у КЗЛОР ЛКДУМ ім. І. Труша на відділ «Графічного дизайну». З 2015 року є членкинею скаутської організації «Пласт». У 2024 році здобула ступінь «вірлиці», є виховницею у новацькому рої. Працювала у початковій школі «Джерельце» на посаді викладача художної праці протягом 2023-2024 р.

Переможниця міського конкурсу макетів «Куточок Памʼяті Героям Небесної Сотні, загиблим учасникам АТО», 2019 р. та львівського конкурсу «STOP БУЛІНГ», 2019 р. Учасниця конкурсу різдвяно-новорічних листівок (памʼяті Леопольда Левицького) XIII (2023р.) та XIV (2024р.)

Володимир Дідула – народився у січні 1961 р. в с. Сновичі. Закінчив Львівський універистет ім. І.Франка, факультет журналістики. Живописом почав займатися серйозно зі студетських років.  Великий вплив на творчість справила дружба з художниками Михайлом Голютяком та Петром Сипняком.  Персональні виставки у: Королівському палаці Золочівського замку (2001, 2009), Щолочівській державній податковій інспекції (2004). Учасник колективних  виставок у Золочеві, Львівові, Вишкові (Польща), Дрогобицькому краєзнавчому музеї, Львівському палаці мистецтв. Роботи зберігаються у приватних колекціях України, Польщі, НІмеччині, Бельгії, Італії, Канади.

Робота Ярослава Дідули
Робота Ярослава Дідули

Ярослав Дідула – народився у грудні 1967 р. в с. Сновичі. У 1985 р. закінчив художню школу в м. Золочеві. Згодом навчався в інституті «Львівська політехніка» на факульутері «Архітектура». З 2006 р. – викладач-асисетнт кафедри «Основи дизайну та архітектури» в НУ «Львівська політехніка».

Тарас Дідула – народився в серпні 1964 р. в с. Соснівка. Ще маленьким захоплювався розмальовуванням побілених стін в старій бабусиній хаті. Закінчив дитчячу художню школу та училище прикладного і декоративного мистецтва (відділ художньої обробки дерева). З 1983 року працює художником-реставратором в музеї народної архітектури та побуту у м. Львові. Позатим творчо працює в в акварелі та станковому живописі та з 1987 по 1993 р. заочно навчається в Україснькій академії друкарства на факультеті художнього оформлення книг. Брав участь в пленерах у живпосиних місцях України, Карелії , Кавказу. Був автором пересувних виставок по містах Німеччини та Франції (1999-2003) з галицьким камерним хором Євшан.

Робота Тараса Дідули
Робота Тараса Дідули

Любомир Яремчук – народився в серпні 1962р.в Глинянах. Навчався у Львівському політехнічному інституті на спеціальності «Архітектура». З 1987 р. працював реставратором монументального малярства до 1995р. З цього ж року реставратором в Національному Музеї у Львові. Творчим кумиром художника є кераміст Дмитро Зінтюк з Пістиня і різьбар з Брусторів автор трійць з головами. Твори художника зберігаються в приватних колекція України, Торонто, Філядельфії.

Богдан Хрупович (1927-2013) – уроженець Львова. Навчався в Ленінградській академії мистецтв, паралельно опанував фах музиканта (скрипаль, грав у Львівському симфонічному оркестрі, викладав скрипку, гармонію, інструментовку та ін.)

Попри все не переставав малювати, був у безперервному творчому процесі. Як наслідок – кілька персональних виставок. Здебільшого в роботі використовував олійні фарби, був чудовим графіком (лінорит, дереворит, суха голка…)

Створив за життя величезну серію пейзажних робіт з видами Львова та різних куточків України – був закоханий в природу Карпат. Відомий також як неперевершений  портретист – створював і портрети видатних людей (зокрема був особисто знайомий з Людкевичем, малював його графічні та олійні портрети). Роботи майстра зберігаються в приватних колекціях.

Робота Лесі Хрупович
Робота Лесі Хрупович

Леся Хрупович – народилася у Льввоі в докторсько-мистецькій родинію Опанувала фах лікаря, проте знайшла себе в малюванні. В роботі використовує здебільшого пастель, також олійні акрилові фарби. В пейзажних роботах намагається  передати романтичну красу рідного краю, створює портретні композиції. У 2017 р. відбулася персональна виставка «Наодинці з літом». Барала участь у виставкових арт-проєктах, останні «Різдво у Фацетці» (2023) иа Великодня виставка в арт-кафе Фацетка (2024). Роботи зберігаються в приватних колекціях.

Рустам Жураєв – лікар, працює в галузі медичної генетики. Скульптурою зайнявся з 2022 року під керівництвом скульптора Ярослава Мотики. Працює з каменем, автом понад 60 праць. Представлена скульптурна композиція «Різдво» зроблена з Теребовлянського пісковика як серія «Різдво 2024-2025».

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.