Львівський музей історії релігії запрошує на презентацію проєкту «Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури»

471
Видавець Олександр Савчук

14 квітня 2022 р. о 16 год. у Виставковому залі Львівського музею історії релігії (пл. Музейна, 1)  відбудеться презентація проєкту «Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури». Автор проєкту – кандидат філософських наук, культуролог, співробітник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Олександр Савчук.

Олександр Савчук
Олександр Савчук

У 2021 році харків’янин Олександр Савчук реалізував проєкт 3D-візуалізації знищених шедеврів української дерев’яної церковної архітектури. Прекрасні споруди були знищені більшовиками у 1920-30-х роках на антирелігійній хвилі. У проєкті вдалося відтворити точні 3D-моделі втрачених об’єктів за кресленнями, що встиг зробити видатний харківський науковець Стефан Таранушенко.

3D-модель Троїцької церкви 1710 року в селі Пакуль на Чернігівщині
3D-модель Троїцької церкви 1710 року в селі Пакуль на Чернігівщині

Протягом останніх тижнів російсько-української війни стало очевидно, що росія незмінно і систематично нищить не лише українців, а й українську культуру й українську ідентичність як таку. І на жаль архітектура як один із маркерів української ідентичності також зазнає ворожої руйнації: дерев’яні церкви Вознесіння Господнього у Лук’янівці на Київщині та Різдва Пресвятої Богородиці на Житомирщині, церкви Маріуполя та Волновахи, самобутня архітектура Тростянця Сумської області тощо.

Стефан Таранушенко “Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури". Видавець Олексадр Савчук
Стефан Таранушенко. Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури. Книга з доповненою реальністю. Видавець Олександр Савчук.

Під час лекції-презентації буде показано як виглядали шедеври української національної архітектури і як знищувалася українська ідентичність через архітектуру.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.