16 травня 2019 року у подвір’ї географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася урочиста реєстрація та занесення пам’ятника наплічнику до Національного реєстру рекордів України у номінації «Перший пам’ятник наплічнику».
Представник Книги рекордів України Павло Горішевський вручив сертифікати, що засвідчують рекорд, деканові географічного факультету Володимиру Біланюку та представникові компанії «Терра Інкогніта» Тарасові Рикмасу. Про це повідомляє прес-служба Львівського національного університету імені Івана Франка.
Пам’ятник наплічникові урочисто відкрили в дворику географічного факультету 14 травня 2012 року. Він став символом найбільших географічних відкриттів та звитяг відважних географів, які не уявляють свого життя без «вірного супутника» – наплічника. Пам’ятний знак виготовили в кузні «Шейк». Фінансував це український виробник туристичного спорядження кампанія «Терра Інкогніта».
Під час урочистого заходу Володимир Біланюк зазначив, що упродовж семи років пам’ятник наплічнику став одним із головних символів географічного факультету і зараз є місцем єднання мандрівників з усієї України та із-закордону. «З того часу, як Герой України, колишній Ректор Університету Іван Вакарчук офіційно відкрив пам’ятник наплічнику, відтоді чи не вся Україна дізналася про пам’ятний знак всім тим, хто любить подорожувати, хто шанує землю, по якій ходить. З того часу жодна країна світу не заявила, що має схожий пам’ятник. Зараз до цього місця приходять різні делегації, гості різної вікової категорії, з різних країн світу, які хочуть доторкнутися до символу подорожей»,- наголосив Володимир Біланюк.
Також декан зазначив, що уже сім років на географічному факультеті існує чудова традиція: студенти, які їдуть на навчальні польові практики, потирають наплічник, як знак успішної подорожі.
Павло Горішевський зазначив, що університетський пам’ятник наплічникові має усі шанси потрапити у Книгу рекордів Гіннеса. «Ми довго шукали і нам, на щастя, не вдалося знайти нічого подібного ні в Україні, ні у Європі чи у світі. Саме тому цей пам’ятник – перший і єдиний монументальний знак пошани наплічнику. Я буду радий, якщо він потрапить ще й у Книгу рекордів Гіннеса», – заявив представник Книги рекордів України.
Тарас Рикмас подякував кожному, хто долучився до ініціативи внесення пам’ятника до Національного реєстру рекордів України, а також наголосив, що компанія «Терра Інкогніта» і надалі готова співпрацювати з географічним факультетом задля реалізації нових успішних проектів.
Окрім того, учасників заходу привітала заступник начальника департаменту туризму і курортів Львівської обласної державної адміністрації Марина Якушева, а також відомі випускники та працівники географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.