Львівський палац мистецтв, або не мистецькі війни (відео)

1937
Львівський палац мистецтв, або не мистецькі війни

Вчора, 6 лютого 2017 року, приміщенні «Прес-клуб» (проспект Шевченка, 11) відбулася прес-конференція на тему: «Львівський палац мистецтв без мистецтв? Чи зможе держава захистити майновий інтерес перед обласною радою в суді?».

Організатором прес-конференції виступала Львівська обласна організація Національної спілки художників України. Учасниками були: Олег Микита, голова Львівської обласної організації Національної спілки художників України; Дмитро Гудима, координатор ГО «Гармонія та порядок» та начальник відділу правової та кадрової роботи Львівської обласної ради Андрій Мельник.

Учасники прес-конференції (зліва направо): голова Львівської обласної організації Національної спілки художників України Олег Микита, координатор ГО «Гармонія та порядок» Дмитро Гудима, начальник відділу правової та кадрової роботи Львівської обласної ради Андрій Мельник та модератор, керівник медіапроектів Львівського прес-клубу, Роман Шостак
Учасники прес-конференції (зліва направо): голова Львівської обласної організації Національної спілки художників України Олег Микита, координатор ГО «Гармонія та порядок» Дмитро Гудима, начальник відділу правової та кадрової роботи Львівської обласної ради Андрій Мельник та модератор, керівник медіапроектів Львівського прес-клубу, Роман Шостак

Суть прес-конференції зводилась до того, що сьогодні в Господарському суді Києва відбудеться судове засідання за позовом Фонду державного майна України до Львівських облради та облдержадміністрації з вимогою повернути будівлю Львівського палацу мистецтв у власність держави.

Голова Львівської обласної організації Національної спілки художників України Олег Микита обстоює позицію щоб Фонд держмайна повернув Львівський палац мистецтв у власність Спілки художників України. Під час свого виступу Олег Микита аргументував свою позицію нецільовим використанням Львівського палацу мистецтв.

Голова Львівської обласної організації Національної спілки художників України Олег Микита
Голова Львівської обласної організації Національної спілки художників України Олег Микита

“Ми неодноразово зверталися офіційними документами щоб збільшити кількість виставок і цільове призначення Палацу мистецтв. Відповідь одна – брак коштів і тому приміщення здають під гендель . В рік проводиться до ста виставок, якщо поділити на час та площу , то залишиться приблизно 20% експозиційного часу для виставок. І виставки, які проводяться не відповідають  ніякому мистецькому рівню, а кількість ярмарок іще збільшилась”, – сказав голова Львівської обласної організації Національної спілки художників України Олег Микита.

Координатор ГО «Гармонія і порядок» Дмитро Гудима дослідив усі документи і зазначив, що ще в 1975 році Львівський міськвиконком надав дозвіл на проектування та будівництво нині спірного приміщення, а тоді – виставкового залу Спілки художників.

Координатор ГО «Гармонія і порядок» Дмитро Гудима
Координатор ГО «Гармонія і порядок» Дмитро Гудима

“Ще у 1975 році, рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради було надано дозвіл управлінню капітального будівництва міськвиконкому на проектування та будівництво «Виставочного залу Спілки художників УРСР», відповідно з цього уже можемо зробити висновок, що первинна задумка держави збудувати виставковий комплекс для Спілки художників і не тільки для регіональної, яка існувала у львівському регіоні, а взагалі для Спілки художників УРСР. Щоб тут проводити масштабні виставки сучасного мистецтва з усієї України. В подальшому випливає, що тривалий час цей об’єкт фінансувався із держбюджету і окремими рішеннями Ради міністрів УРСР кошти виділялися на будівництво цього виставкового залу.

Згідно розпорядження голови Львівської обласної держадміністрації від 1995 р. , де є пункт, який ні до чого не прив’язаний і в якому зазначено,що комітету по управлінню комунальним майном включити виставочний зал в перелік об’єктів обласної комунальної власності. Чому і на якій підставі включити не зрозуміло. Про цей документ не було нічого відомо тривалий час і за Обласною радою цей об’єкт не реєструвався, свідоцтво про право власності на нього видано лише у 2007 році.

Оскільки об’єкт стояв фактично в замороженому вигляді тривалий час, і поступово, невеликим зусиллями з державного бюджету дофінансовувався і добудовувався виникла ситуація коли цей об’єкт не потрапив в Постанову Кабінету міністрів 1998 року «Про передачу майна творчим спілкам». І цей об’єкт, вочевидь, там мав бути, просто станом на 1998 р. ніхто не знав в Фонді державного майна про існування Розпорядження 1995 року про прийняття виставкового залу Спілки художників до експлуатації”, – виклав суть претензії Дмитро Гудима.

Начальник відділу правової та кадрової роботи Львівської обласної ради Андрій Мельник
Начальник відділу правової та кадрової роботи Львівської обласної ради Андрій Мельник

Начальник відділу правової та кадрової роботи Львівської обласної ради Андрій Мельник вважає, що Львівський палац мистецтв є власністю львівської територіальної громади. А облрада тільки захищає цю власність. Водночас, він не зміг повідомити, скільки і яких квадратних метрів у будівлі на вулиці Коперника,17 (адреса Палацу мистецтв) було продано, кому, за якою ціною і на яких підставах.

“Хочу зазначити, що жодних інформаційних атак у діях Обласної ради не має оскільки, те, що Обласна рада виносить такі питання на публіку є однією з можливостей захистити права територіальної громади Львівської області, чиї інтереси вона представляє згідно законодавства. Хочу наголосити, що дане майно є не власністю Львівської обласної ради, а власністю територіальної громади  і ми як орган місцевого самоврядування повинні вчиняти всі дії для того щоб захисти право власності територіальної громади.

Дійсно, на початках фінансування об’єкту  йшло з резервного фонду держави, однак в подальшому були відповідні розпорядження і голови обласного виконавчого комітету,  і голови Львівської обласної ради народних депутатів  про виділення коштів на закінчення будівництва цього об’єкту , оскільки держава перестала його фінансувати і він залишався як незакінчене будівництво. В зв’язку з цим збиралися різні наради за участі різних посадових осіб області і визначалася доцільність подальшого використання, фінансування, завершення будівництва об’єкту  та, в подальшому у 1995 році і було визначено розпорядженням голови ЛОДА , що вказаний об’єкт після його введення в експлуатацію повинен бути переданий в обласну комунальну власність”, – виклав позицію влади начальник відділу правової та кадрової роботи Львівської обласної ради Андрій Мельник.

Модератор прес-конференції, керівник медіапроектів Львівського прес-клубу, Роман Шостак
Модератор прес-конференції, керівник медіапроектів Львівського прес-клубу, Роман Шостак

До участі у прес-конференції також були запрошені в.о. директора КЗК ЛОР КМЦ «Львівський палац мистецтв» Юрій Гнатюк та начальник західного офісу Держаудитслужби України Роман Кроляк.

Директор палацу мистецтв не прийшов і не пояснив свою точку зору. А ось головний аудитор західного регіону скерував лист, в якому дав відповіді на можливі питання.

У листі повідомлено, що в четвертому кварталі 2013 року у Львівському палаці мистецтв проводилася ревізія діяльності підприємства з 2011року до 2013 року.

«Ревізією виявлено фінансових порушень на суму 140,5 тис. грн., з них: незаконні видатки на оплату праці – 20,2 тис.грн, недоотримання доходів внаслідок реалізації послуг за заниженими цінами – 76,8 тис. грн., від здавання в оренду приміщень – 10,2 тис. грн., не відображення в обліку та не повернення дебіторської заборгованості за майно, надане в користування в оренду, – 30, 1 тис. грн», – написано в листі від Державної аудиторської служби України.

Юристи не можуть передбачити, яке рішення прийме завтра суд в Києві. Але на думку Дмитра Гудими, якщо Палац мистецтв перейде до Фонду держмайна, то він його відразу передасть Спілці художників України, для якої палац і будували.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.