27 та 29 вересня 2019 року Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові (вул. І.Франка, 154) запрошуємо усіх охочих на Урочистості, присвячені 153-літтю від дня народження Михайла Грушевського та 125-річчя приїзду до Львова.
У вересні 1894 року р. до Львова прибув молодий професор з Києва – Михайло Грушевський. Галицьке суспільство прийняло молодого вченого з великим ентузіазмом, про що свідчили численні похвальні згадки у тодішній галицькій пресі. Львів став для Грушевського не тільки предметом наукових досліджень та розвідок, що спонукало до експедиції і пошуку нових наукових джерел, а поза тим його просто манило «на прогульки» у мальовничі куточки Високого Замку, Стрийського парку , на Гетьманські Вали, Софіївку. Молодий професор був просто замилуваний в красу древнього міста.
Пройшло вже 125 років, як Михайло Грушевський вперше ступив на львівську землю, та древнє і сучасне місто Лева зберігає і понині пам’ять про Великого Українця. Львів’яни мають за обов’язок пам’ятати та шанувати те, що саме їхньому місту Великий Українець подарував 20 своїх найкращих і науково найплідніших літ, що саме тут він наполегливо реалізував мету свого життя та за словами Івана Крип’якевича: «писав нам нашу історію і творив нам нашу історію».
Програма святкування:
27 вересня 2019 р. о 12 год. – Покладання квітів до пам’ятника Михайлу Грушевському (пр. Шевченка)
29 вересня о 14 год. – Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові (вул. І.Франка 154):
• Відкриття виставки художника Богдана Сікотовського «Львів поза часом» ;
• Відкриття виставки «Ім’я Михайла Грушевського на скрижалях міста Лева» (з фондової збірки музею)
• Вручення ювілейних пам’ятних відзнак
Урочистості відбудуться за участі хору Львівського суспільно-культурного товариства «Холмщина» та Богдана Пастуха
Довідково: Богдан Сікотовський народився в 1952 році в с. Манаїв, що на Зборівщині. Тепер проживає у Львові. У 1973 році закінчив механіко-математичний факультет Національного університету ім. Івана Франка і більше 40-ка років пропрацював програмістом. Захоплення живописом з роками стало невід’ємною потребою життя. Затишні куточки старого Львова з середньовічними вуличками і храмами – одна з улюблених тем художника.
В активі 10 персональних виставок. Автор двох художніх видань: «Силуети Львова і околиці» (2012 р.), «Дерев’яні церкви Львівщини» (2019 р. ).
Роботи митця знаходяться в багатьох приватних зібраннях як в Україні, так і за кордоном.
Марія МАГУНЬ