16 жовтня 2019 року о 16.30 усіх охочих запрошують до Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові (вул. Івана Франка, 154) на презентацію книги Романа Лехнюка «На порозі модерного світу: українські консервативні середовища в Галичині в першій чверті ХХ століття».
У книзі проаналізовано три галицькі суспільно-політичні й культурно-інтелектуальні середовища, у діяльності яких у першій чверті ХХ ст. знаходила вияв українська консервативна думка – русофілів, християнських суспільників і Греко-католицьку церкву. Їхній консерватизм був не так цілісною ідеологією, як стилем мислення.
Попри різноманітність форм і практик українського консерватизму в Галичині, історія цих середовищ проливає світло на чимало спільних дилем, які виникали у зв’язку із суспільною модернізацією краю. І далеко не всі ідеї й починання консерваторів, що з’явилися на порозі модерного світу, пройшли випробування часом.
У книжці можна знайти чимало влучних спостережень про політичну культуру Галичини. До розмірковувань заохочуватимуть також наведені паралелі з історії польських, чеських, словенських і українських (наддніпрянських) консерваторів.
Про автора:
Роман Лехнюк – історик. Народився і мешкає у Львові. Випускник історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, асистент кафедри історії, музеєзнавства та культурної спадщини Національного університету “Львівська Політехніка”. У 2018 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Українські консервативні середовища в Галичині в першій чверті ХХ століття: національно-політичний аспект». У рамках міжнародних програм академічної мобільності читав лекції у Віденському університеті й Педагогічному університеті в Кракові . Автор понад двох десятків наукових і низки публіцистичних текстів. Сфера наукових зацікавлень: історія ідей фі політичних рухів у Центрально-Східній Європі ХІХ-ХХ століть.