Цієї весни Львівська національна філармонія започатковує соціальний проєкт лекторій “Відновлення: як класична музика допомагає переживати стрес”. Перша лекція на тему музичного супроводу емоційного стану відбудеться вже 3 березня о 18.30 у фойє концертного залу Людкевича.
Вхід безкоштовний для всіх охочих, але за попередньою реєстрацією.
Форма для заповнення тут.
“Наш проєкт покликаний допомагати у віднайденні внутрішнього спокою та комфорту в першу чергу особам, що змушені тимчасово змінити місця проживання, але також і усім тим хто на місцях пристосовується до нових реалій життя, – розповіла львівська піаністка та музикознавиця Марта Кузій.
Творчими враженнями ділитимуться гості проекту – артисти Львівської філармонії, а важливі фахові поради даватимуть співведучі лекторію – психологи-викладачі Українського Католицького Університету, у співпраці із яким відбувається даний лекторій. Важливою практичною складовою ефективності таких зустрічей є відвідування концертів після лекції – репертуар концертів та теми лекторію між собою будуть максимально узгоджуватися!
Перші лекції стосуватимуться таких тем:
⦁ відображення емоцій: як музичний супровід емоційного стану допомагає глибше пережити певну емоцію –- від болю втрати до очищення.
⦁ музична мова – чи можна її розуміти як людську? Особливості творення звуку, букв/нот, фраз, творів; важливість розпізнавання інтонацій і форм.
⦁ особливості сприйняття музики по відношенню до візуального ряду (музика в фільмах, мультиках, рекламах), нейромаркетинг
⦁ інсайт – натхненні музикою ми можемо творити і жити. Як музика спонукає до креативного мислення і впливає на самих музикантів.
⦁ інтимна сторона музики – сексуальність та уява; якими музичними засобами композитори провокують.
Наступні теми плануються про емоційний музичний інтелект, звукотерапію, редукцію тривожності за допомогою музичного пережиття, особливості акустичних вражень.
Ольга МАКСИМ’ЯК