Львівська філармонія запрошує на програму “Українська ностальгія”

586
Львівська філармонія запрошує на програму “Українська ностальгія”

26 травня о 18:00 у Львівській філармонії запрошують на унікальну програму “Українська ностальгія”. Вона характерна не лише мелодіями, що прикипають до серця кожного слухача, а й тією чарівною силою, що огортає концертний зал в мить загального єднання.

Зокрема, організатори обіцяють українську прем’єру твору «Меса для України» авторства Алли Сіренко, сучасної української мисткині, що увійшла в історію як перша українська композиторка, прем’єра опери-фантазії якої відбулася в лондонському Королівському оперному театрі.

Також вперше у Львові звучатиме твір Юрія Шевченка “Батярські пісні”. Як зазначає диригентка вечора, це твір, який київським композитором присвячений унікальній культурі, яка панувала у Львові.

Вікторія Жадько: “Для мене програма є дуже органічною, тому що уже багато років я поєдную в програмі світову класику з творчістю композиторів України, при чому саме сучасних, для того, щоб показати підґрунтя, з якого виросло наше мистецтво. Я усвідомлюю сучасний культурний процес не як входження України в Європу, а як повернення Європи до України, оскільки все-таки європейська цивілізація у давні часи великою мірою зароджувалася в Україні та була під великим впливом українських діячів. Тому логічно нагадати світові й собі самим, що ми не йдемо в Європу, а власне ми є її частиною, а може — і колискою цивілізації”.

Крім “Батярських пісень”, про особливості яких на події розповідатиме модераторка Поліна Кордовська, за участі відомої солістки Мирослави Которович звучатиме Скрипковий концерт ре мінор Фелікса Мендельсона, творіння юного генія. Такий вибір твору диригентка пояснює: “Ми не ставили перед собою завдання створити подію із лише новинок, адже для мене важливим є саме контраст і неординарні поєднання. Через це ми взяли європейську програму, більш традиційну, яка б підготувала слухача до сприйняття нового, і цим свіжим та цікавим є твори Сіренко та Шевченка”.

Ольга МАКСИМ’ЯК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.