Популярність ретросвітлин старого Львова сьогодні є величезною і цілком зрозумілою. Як виглядало місто століття тому, що змінилось, що відбувалось на улюблених і знайомих вуличках…- на ці, та багато інших запитань, ми шукаємо відповіді переглядаючи давні знимки.
Окрім старих фотографій міста, його неперевершеної архітектури, з неменшою цікавістю ми вдивляємось у постаті і обличчя людей…
З плином часу змінюється не лише зовнішній вигляд, одяг, але, й щось невловиме у погляді, поставі, манерах та рухах…
Старі світлини досконало передають дух минулого, демонструють образ давнього Львова, який кожен з нас намагається уявити, відвідуючи старе місто.
Тільки фотографія, що зафіксувала певний історичний момент, процес або подію може ілюструвати картини міського життя минулого, є неперевершеним історичним джерелом…
У традиційному розумінні і сприйнятті фотографія являє собою результат творчого пориву фотохудожника.
З відстані певного часового проміжку вона стає документом, який фіксує та допомагає зрозуміти чи пояснити суспільні явища та події.
Одне з головних завдань фотографії полягає у постійному повертанні до історії, а саме історія львівської фотографії , більше того – найбільш інтенсивний її період, залишається невідомим. Досі є більше питань, ніж відповідей…
Часто, вдивляючись у обличчя старих світлин, згадується вислів давньогрецького громадського діяча та полководця Перікла: “Держава це не міста, стіни та кораблі, держава це люди”…
Використані джерела :
http://orhidea777.livejournal.com/ , http://www.shtuka.lviv.ua/ , Ретро Львов