Львів’ян кличуть на презентацію книги Ніни Бічуї та Романа Гериновича

87
Львів'ян кличуть на презентацію книги Ніни Бічуї та Романа Гериновича

В четвер, 6 лютого 2025 року о 18.00, у Львівському Фотомузеї (Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17) відбудеться презентація нової книги письменниці Ніни Бічуї, яку Валерій Шевчук назвав королевої «жіночої» прози 60-х років ХХ ст., та її сина – Романа Гериновича, талановитого поета і фотохудожника. Ця книга-перекрутка вийшла в серії «Талановиті родини Львова».

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею та Львівського палацу мистецтв.

Модератор – Василь Ґабор.

Гостей презентації обіцяє приємно здивувати актор театру Марії Заньковецької Роман Біль, заслужений артист України, читанням однієї з новел Ніни Бічуї.

Присутні зможуть також ознайомитися зі всіма новинками «Приватної колекції».

Ніна Бічуя. Щодня може настати будь-який день: нові тексти та переклад з п’єси Станіслава Пшибишевського «Сніг». Львів: ЛА «Піраміда», 2025. 168 с.; Роман Геринович. Навчіться не говорити про очевидне: вірші і світлини. Львів: ЛА «Піраміда», 2025. 72 с. (Книга-перекрутка).

Назвою для своєї нової книжки письменниця-шістдесятниця Ніна Бічуя взяла слова Ґертруди Стайн, – і в книжці приємно дивує польотом фантазії, глибиною думки і вишуканістю письма. Її проза пройшла випробування часом і є перлиною української літератури 60-х років ХХ ст., але дуже мало сучасних читачів про це знають… І лише по-справжньому відомі письменники й знавці літератури відгукуються про її письмо так, як Галина Пагутяк: «Шляхетна проза. Ніхто в нас не годен зараз так писати…»

До нашого видання ввійшли нові, а також давніші, але досі не друковані тексти авторки, реконструкція загубленого твору та частковий переклад п’єси Станіслава Пшибишевського «Сніг».

Несходима вулиця Городоцька, львівське подвір’я з балконами уздовж трьох поверхів, фотоапарат «Смена-8» – і десятирічний хлопчик, який на котромусь із цих балконів зробив свою першу світлину. Він тоді не знав, що спинив мить, яку спинити належало. І не знав, що це не кожному вдається. З роками практики і відкриттів виявилось: Роман Геринович це уміє. Розмаїття жанрове й тематичне; стиль власний і розуміння сенсу фотографії як факту історії та мистецтва; особливе зацікавлення «вуличною фотографією». Іронія без насмішки; співчуття й розуміння без підкреслення людських слабкостей; сприйняття себе самого як частки світу, а може, і Всесвіту… Коли забракне простору чи точності у фотографії, шукає їх у поезії: в світлині чує Слово, у своїх віршах бачить світлину. Фотороботи зберігаються в приватних колекціях; понад десять персональних і близько тридцяти колективних виставок (в Україні та за кордоном). Каталоги персональних виставок – як своєрідні збірки поезії; журнальні публікації віршів, окрема збірка поезій «In brevi» прозорі, як світлини.

Розголос забезпечують Українське радіо. Львів , Радіо “Львівська Хвиля”, Сайт про Захід України “Бомок”, Інформаційна агенція “Гал-інфо”, Громадський сайт Львова “Форпост”, Інтернет-видання “Діло”, Фотографії Старого Львова та Площа Галицька.

Гостинно пригощатиме Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.