13 та 14 липня 2024 року, в театрі імені Марії Заньковецької відбулася довгоочікувана прем’єра вистави «Тартюф», яка зібрала повний зал глядачів. Постановка цього відомого твору Мольєра стала справжньою подією в театральному житті міста, привернувши увагу як театралів, так і критиків.
Особливої уваги заслуговує сценографія вистави (художник Вітаутас Нарбутас). Сцена мала вигляд лабіринту, що символізує складність людських взаємовідносин та підступність головного героя. Величезний екран, розміщений над сценою, додавав інтерактивності, демонструючи глядачам крупні плани акторів та важливі моменти вистави.
Яскраві костюми акторів (Анна Шкрогаль) відповідали як епосі класицизму, так і плавному переходу до сучасності.
Головний герой – Тартюф (роль зіграв заслужений артист України Юрій Хвостенко). Його персонаж викликав асоціацію із сьогоденням. На превеликий жаль, суспільство ще не позбулось підступності, зради, лицемірства, корупції. Всі ці риси прочитуються в образі, який створив Юрій Хвостенко.
Окремо хочеться відмітити не тільки вокальні дані Оксани Цимбаліст, яка виконує роль Ельміри але й пластику актриси та співачки. В сцені, де Ельміра (артистка Оксана Цимбаліст) виводить на «чисту воду» Тартюфа (артист Юрій Хвостенко) тембром, силою голосу, експресією тіла, актриса через пісні досягає правди. Режисер вистави Оскарас Коршуновас зумів зберегти баланс між комічним та драматичним, підкреслюючи моральні уроки, закладені Мольєром.
Режисер вистави Оскарас Коршуновас вдихнув нове життя в класичний твір, зберігаючи його основний меседж про лицемірство та моральні цінності. Використання сучасних технічних засобів, таких як відеопроекції, додало постановці динаміки та актуальності. Інноваційний підхід до інтерпретації твору Мольєра зробив виставу цікавою як для молодої аудиторії, так і для старших глядачів.
Після завершення вистави актори отримали шквал оплесків та овації від вдячної аудиторії. Прем’єра “Тартюфа” в театрі імені Марії Заньковецької стала яскравим підтвердженням високого рівня українського театрального мистецтва та ще раз довела, що класичні твори можуть бути цікавими та актуальними у будь-які часи.
Після завершення вистави актори подякували публіці та наголосили на підтримці Збройних Сил України. Слава Україні та Героям Слава! Власне завдяки ним актори змогли показати театральне дійство, а глядачі побачити виставу.
Денис ГУГНИН
театрознавець, викладач