До 80-річчя від дня народження відомого кераміста, художника й педагога (викладав у мистецьких закладах освіти, був доцентом ІАРХ Львівської політехніки) відкрили в Музеї етнографії та художнього промислу (просп. Свободи, 15) виставку з його 80-ти робіт. Експозицію присвячено пам’яті митця – помер два роки тому, проте живе у спогадах поціновувачів власної творчості й учнів.
На виставці «Крізь вир емоцій» неповторний світогляд Ярослава Шеремети представлено живописними роботами, які доповнено керамічною плеядою творів.
Ярослав Шеремета (3.03.1939 – 15.11.2017) – український художник у галузях декоративно-ужиткової та монументальної кераміки, олійного живопису, акварелі. Член Національної спілки художників України. Ярослав Шеремета відноситься до тієї когорти львівських митців, які після закінчення Львівського інституту декоративно-прикладного мистецтва закладали основи відродження та розвитку різних видів і жанрів національного мистецтва, зокрема кераміки, її традиційних засобів образотворення, технологічних можливостей.
Уже в ранніх роботах Я.Шеремета проявив свої обдарування, що відобразилися, у піднесеному емоційно-насиченому звучанні кольору, ритмічності композицій, стилізовано-узагальнених пластичних рішеннях і свідчать про зв’язок його творчості із народним мистецтвом, яким так захоплювався художник.
Свою виставкову активність митець розпочав ще будучи студентом, у 1963 році, а згодом брав участь у художніх виставках у краї і за кордоном. Професійна зрілість та повнота творчого діапазону майстра розкрилися, зокрема, на персональних виставках у 1990, 1999 та 2009 роках, де експонувалося понад півтори сотні творів кераміки, живопису, графіки, які здобули заслужене визнання у шанувальників і художніх критиків.
У творчому доробку Ярослава Шеремети є сотні керамічних витворів, що тиражувалися на Львівській кераміко-скульптурній фабриці – це декоративні тарелі, чайні та кавові сервізи, вази, підсвічники, декоративна пластика. Окреме місце посідає кераміка комплексно-декоративного вирішення для громадських інтер’єрів Львова, Києва, Трускавця, Пустомит, Бібрки, Тюмені (Росія) та Єдинців (Молдова). Цикл декоративних пластів із серії «Свята» прикрашає інтер’єр церкви св. Іллі у канадському місті Брамптон.
Малярський хист художника виражений одночасно у декількох напрямах – пейзаж, натюрморт, портрет. Як олійний живопис, так і акварелі Ярослава Шеремети завжди соковито-колористичні, вони не позбавлені настроєвого звучання і відображають традиції львівської мистецької школи. Подільські простори, бойківські краєвиди, урбаністичний Львів – усе це улюблена серцю земля, яку автор малював із великим замилуванням.
Пропрацювавши багато років викладачем у Львівських мистецьких закладах освіти, Ярослав Шеремета виховав не одне покоління художників, архітекторів, дизайнерів, які продовжують творити українське мистецтво сьогодні.
Творча спадщина митця зберігається у художніх музеях Києва, Львова, Сум та у приватних колекціях України, Німеччини, Канади, США.
Романа МОТИЛЬ