Країну-агресора блокують на культурному рівні і закликають не проводити 45-ту сесію ЮНЕСКО в рф

447
ЮНЕСКО
ЮНЕСКО

Згідно з повідомленням Міністерства культури та інформаційної політики України від 28 березня цього року, близько 100 культурних інституцій з цілого світу ‒ найбільші музеї світу, музичні та кінофестивалі, провідні театри та авторитетні аукціони – припиняють співпрацю з культурними та креативними секторами в росії.

Серед найвідоміших музеїв світу з рашистськими культурними інституціями не співпрацюватимуть британська мережа галерей «Tate», Національний залізничний музей (Йорк) та ін.; знакові опери Європи ‒ Паризька національна опера, «La Scala» в Мілані, Віденська державна опера та ін.; всесвітньовідомі кіностудії, серед них «The Walt Disney Company», американський провайдер медійних послуг та продюсерська компанія «Netflix»; знакові музичні корпорації – «Universal Music Group» , «Sony Music», «Warner Music Group», «Sony Pictures» та ін., аукціонні доми – серед них такі авторитетні як «Sotheby’s», «Christie’s», «Bonhams», більшість європейських книжкових виставок і ярмарок, популярні театральні майданчики великих європейських міст, культурні та мистецькі фонди, мовні спілки, журналістські федерації Європи і США, міністерства культури окремих країн, тощо.

В такий спосіб поступово культурний продукт Московії (якщо таким його можна назвати) буде мало присутнім в цивілізованому світі.

Велика ханська мечеть
Велика ханська мечеть

В повідомленні від 29 березня цього року Мінкульт закликає ЮНЕСКО перенести 45-ту сесію з російської Казані в український Львів та виключити російську федерацію з лав організації. Адже росія з 2014 року систематично порушує міжнародне гуманітарне право та міжнародні конвенції. Оскільки ми регулярно моніторимо ситуацію щодо руйнації культурної спадщини внаслідок рашистських атак і мова цифр нам відома, то лише доповнимо позицію Мінкульту щодо виключення рф з ЮНЕСКО таким прикладом: до початку повномасштабної війни окупанти завдали шкоди Таврійському Херсонесу та пошкодили Бахчисарайський палац кримських ханів ‒ єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури. Відомо й про інші руйнування та знищення культурних та історичних пам’яток в Україні.

Посольський дворик палацу
Посольський дворик палацу

З поміж багатьох ЗМІ видання “Лівий берег” 8 лютого цього року повідомляло, що у будівлі ханського палацу з’явилася тріщина висотою 3 метри і з цього приводу об’єктивні експерти наголошували, що це було викликано будівельними роботами довкола палацу. Мінкульт у повідомленні на сайті зазначає, що раніше ЮНЕСКО вже закликало росіян припинити руйнування культурних цінностей в Україні. Таку декларацію 18 березня ухвалили на другому позачерговому засіданні Комітету з охорони культурної спадщини. Тоді рф також закликали дотримуватися зобов’язань відповідно до Гаазької конвенції 1954 року та ратифікувати Другий протокол до неї. Це не дало результатів.

І не дає жодних результатів в зонах бойових дій стосовно діючих культових споруд. З 23 березня по 31 березня зазнали нових атак від рашистів християнські святині і пам’ятні місця в Україні. Як показує моніторинг новинних стрічок регіональних сайтів та новин інтернет-видання risu.ua, в основному за цей період є покшодженими або зазнали руйнацій кілька храмів Московського патріархату в Донецькій області, сильних руйнувань зазнав храм Різдва Христового в Харкові. Найбільш кричущим фактом є повне знищення артобстрілами 24 березня церкви Вознесіння Господнього в с. Лук’янівка на Київщині, яка є пам’яткою архітектури. 28 березня від артобстрілу пошкоджено будівлі жіночого монастиря Московського патріархату в с. Фасів на Київщині.

Храм св. Миколая Чудотворця (ПЦУ у м. Волноваха на Донеччині
Храм св. Миколая Чудотворця (ПЦУ у м. Волноваха на Донеччині

23 березня знищено храм св. Миколая Чудотворця (Православної Церкви України) у м. Волноваха на Донеччині, який побудували у пам’ять за загиблими бійцями 51-ї окремої механізованої бригади. 29 березня зруйновано і спалено будинок молитви церкви «Віфанія» в Маріуполі. Для окупантів не мають значення конфесійні ознаки святинь!

Серед пам’ятних місць, то 26 березня рашисти обстріляли місце пам’яті масових розстрілів євреїв під час Другої світової війни у Харкові.
З часом ці всі факти будуть ретельно задокументовані і вивчені.

Ігор СКЛЕНАР

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.