В четвер, 22 листопада 2018 року, у Львові відбулася прем’єра першого українського історичного бойовика «Король Данило», режисером якого є Тарас Химич. У кінострічці йдеться про те, як король, разом із братом Васильком, напали на замок таємного ордену, а також про знищення Києва ханом Батиєм та помсту галицьким боярам за зраду.
Про це з місця події повідомляє кореспондент IA ZIK, пропонуємо найцікавіші думки.
Помічник режисера та костюмер Олексій Лань розказав, що у знімальній команді всі виконували багато суміжної роботи. Додав, що для нього – це не було важким випробовуванням, бо вже має великий досвід у театрі.
«Було багато емоцій під час роботи: зйомки могли тривати з сьомої ранку до дванадцятої ночі. Як тільки актори йшли до дому, потрібно було ще розібрати локацію, зібрати техніку і, так виходило, що ішов відпочивати одним з останніх», – розказав Олексій Лань.
Коли журналіст IA ZIK спитав, чому змінили головного актора, Олексій сказав, що «не зійшлися в певних речах та домовленостях».
«Нам пощастило, що ми зняли менше половини фільму з Олександром Алексєєвим (перший виконавець головної ролі у фільмі, – ред.), і не довелось перезнімати багато кадрів. Також спростило ситуацію і те, що король не присутній у кожному кадрі фільму. Є інші цікаві герої, історії яких розказуються.
На роль головного актора ми взяли каскадера, який виконував всі його трюки. Коли пішов Олександр Алексєєв, ми запропонували Сергію Ярошенко зіграти короля Данила. Він погодився, але поставив єдину вимогу, що надалі самостійно виконуватиме всі трюки», – поділився помічник режисера та костюмер.
Художник з декорацій та архітектор за фахом Андрій Хархаліс розповів, що неймовірно вражений роботою у цьому фільмі та наголосив, що вдячний режисеру фільму Тарасу Химичу за надану можливість взяти участь у зйомках.
«Цей проект створено на меценатські кошти, без підтримки ДержКіно. Він є експериментом, чи в Україні реально на меценатстві щось створювати, адже – це базис громадянського суспільства, яке в майбутньому нам дасть якісну та сильну державу.
З моєї точки зору, як художника, є моменти, які мене не влаштовують. Усі ці декорації потребують величезних коштів, а оскільки – це стартовий проект і меценатство на початковому рівні, то грошей бракувало.
Найважче було знайти образ архітектури XIII століття, який, по суті, є не до кінця сформованим. Дуже багато інформації потрібно було пропустити через себе, щоб уявити цілісну картину. Архітектурне середовище, яке ми намалювали, не претендує, аби його вважали достовірним, адже це те, що ми уявили», – розказав Андрій Хархаліс.
У реальному житті тренер з фітнесу Роман Муць, у фільмі зіграв найманого вбивцю Ульву, родом з північних країв. Як розказав актор, ця роль його спокусила, оскільки завжди цікавився культурою норманських народів. Ба більше – зовні Роман повністю підходить: високий рудоволосий чоловік з гарною фізичною формою, який, задля фільму, ще й відростив бороду та волосся.
«Я вперше спробував бути актором. На щастя, мені, у образі найманого вбивці, не потрібно було носити важких обладунків. Щоб максимально зберегти мобільність, я був одягнений у шкіряне вбрання – легке та зручне водночас.
Були моменти, які ніколи не доводилося робити у звичному житті: наприклад, виливати воду на себе взимку, чи їздити верхи – та все це цікаві експерименті, які вдалися», – поділився Роман Муць.
Зйомки фільму тривали три роки, на Львівщині спеціально для цього, побудували середньовічне місто.
Далі знімальна група планує працювати над серіалом про короля Данила.
Також, після вчорашньої прем’єри, почали ділитися своїми думками і глядачі, читайте одну з них: «Не люблю писати негативні рецензії на фільми, але доводиться. Мав можливість побувати на прем’єрі нової української стрічки «Король Данило». Чесно, хотів би бути злим після перегляду, бо коротко кажучи – абсурд повний, але я усміхнений. Зараз розповім чому…».