Вчора, 14 березня 2018 року, о 16.00 в експозиції Художньо-меморіального музею Олекси Новаківського (вул. Листопадового Чину, 11; навпроти Собору Святого Юра) відбувся концерт “Митець з Україною в серці”, приурочений до 130-літнього ювілею композитора Василя Барвінського (1888 – 1963) та дня народження його близького приятеля художника Олекси Новаківського (1872 – 1935).
В експозиції музею у робітні митця, серед барвистих полотен О. Новаківського, викладач-методист Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича Роксоляна Гавалюк розповідала про визначного представника української музичної культури XX ст. Василя Барвінського та давала коментарі до його творів.
Віолончельні композиції відомого українського композитора, піаніста, музичного критика і педагога Василя Барвінського виконували відомий львівський музикант Ярослав Мигаль (віолончель) та викладач Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича Галина Курилич (фортепіано), а заключну частину з «Української сюїти» – лауреат міжнародних конкурсів Надія Граб (фортепіано). Романси на слова українських поетів прозвучали у виконанні Заслуженої артистки України Наталії Дитюк (сопрано) та Галини Курилич (фортепіано).
На завершення концерту завідувач Художньо-меморіального музею Олекси Новаківського Ірина Різун щиро подякувала пані Роксоляні Гавалюк і усім учасникам концерту за чудовий вечір в товаристві Валися Барвінського у домі Олекси Новаківського.
“Ми хочемо сердечно подякувати вам за таке чудове фахове виконання творів Василя Барвінського. Дякую пані Роксоляні, яка так гарно супроводжувала словом ці твори і ми мали змогу краще їх зрозуміти. Дякую всім музикантам, ви просто блискуче виконали ці музичні композиції, які власне пролунали тут, в майстерні Олекси Новаківського, близького приятеля Василя Барвінського, в день народження Олекси Новаківського. Я думаю що це є чудовий подарунок і для нас і для митця і для Василя Барвінського”, – сказала пані Ірина.
Після чудового концерту глядачі ще довго не хотіли відпускати артистів зі сцени. Але навіть після цього, як бурхливі оплески вщухли, приємне спілкування в чудовому товаристві тривало ще довго.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ