В неділю, 15 грудня 2019, у рамках програми «Відроджуючи традиції Мистецької школи Олекси Новаківського» у творчій майстерні митця (вул. Листопадового Чину, 11) відбувся «Концерт салонної музики». Ця імпреза була приурочена до іменин митрополита Андрея Шептицького – визначного церковного провідника, основника Національного музею у Львові, мецената української культури.
Цю подію можна без перебільшень назвати однією з найпотужніших за останній час у музейною житті Дому Новаківських. Задовго до початку концерту у залі забракло стільців, але це не зупинило вибагливу львівську публіку і на початок вчора у залі залишалися хіба лежачі і висячі місця.
Дуже атмосферно розпочала вечір завідувачка Художньо-меморіального музею Олекси Новаківського Ірина Різун розповівши про музичні традиції дому Олекси Новаківського і їх відродження у наш час.
У програмі «Концерту салонної музики у творчій майстерні О.Новаківського» у виконані відомих музикантів «DUO CLASSIC» (Варшава) Петра Цегельського (скрипка) і Каорі Окузумі (фортепіано) прозвучали твори Фридерика Шопена, Йозефа Новаковського, Івана Левицького та Теіічі Окано.
Також колишній львів’янин Петро Цегельський зробив чудовий подарунок до фондів Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького. Ним став Октоїх із Великого Ірмологіону, який вийшов у світ 1816 із друкарні церкви Успіння Пресвятої Богородиці у Львові. Особливість цього стародруку – візитація митрополита Андрея Шептицького 1900 року для Храму Пресвятої Трійці у с. ільці ( парафія Жаб’є- Ільці).
Програма «Концерту салонної музики у творчій майстерні О.Новаківського»
- Ф.Шопен – К.Родіонов «Ноктюрн» cis-moll op.posth.
- Ф.Шопен – Й.Матсузоно «Ноктюрн» Es-Dur.
- Теіічі Окано – Косуке Ямашіта «Моміджі».
- Ф.Шопен – «Варіації для флейти і фортепіано».
- Й.Новаковський – «Дует» ор.18
- Ф.Шопен – Фр.Крейслер «Мазурка» a-moll op.67
- Ф.Шопен – Фр.Крейслер «Мазурка» A-Dur op.33 nr.2
- Ф.Шопен – Бр.Губерман «Вальс» op.70 nr.1
- Ф.Шопен – Е.ІзаЇ «Вальс» e-moll op.posth.
- Ф.Шопен – Е.Ізаї «Балада» g-moll op.23 nr.1
- Іван Левицький «Мазепа» ( сюїта для скрипки і фортепіано)
І, після тривалих овацій, на біс творчий дует бездоганно виконав “Мелодію” Мирослава Скорика, чим тільки підсилив незабутній ефект від фантастичної атмосфери вечора.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ