Вже сьогодні, 7 березня 2017 року, о 16.00, в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) відбудеться відкриття Виставки художнього проекту Петра Бевзи «Йордань».
До огляду пропонується більше 30 живописних робіт, створених у період з 1996 по 2017 роки. Однак, це не є підсумкова ретроспекція, а радше – спроба реалізації автором його головної парадигми, означеної у «Маніфесті» до художнього проекту «Перехід» (1997-2005): «Мистецтво – акт волі на місці відображення явищ. Ми балансуємо між двома протилежними світами –віртуальним світом інформації та довкіллям. Наш шлях – пошук рівноваги. Наша мета – вплітання «українізмів» у мову сучасного образотворчого мистецтва».
На його полотнах Ви не знайдете агресії чи симулятивних ефектів. Натомість художник органічно поєднує фігуративне і нефігуративне відтворення віднайденого образу та внутрішнього відчуття. У його інтерпретації сакрального зменшується дистанція між небесним і земним світами, а в «неоднозначних абстракціях» простір співбуття наповнюється новими сутностями і сенсами. Свідченням цього є реалізовані ним художні проекти «Реальність абстракції» (Національний художній музей України, 1995), «Et caetera» (Національний художній музей України, 1996), «Весна України в Парижі» (Галерея «Робен-Ладуз», Франція, 1997), «Софійні символи буття» (Національний історико-культурний заповідник «Софія Київська», 2000-2001), «Вільні лани» (Музей сучасного мистецтва «Centre PasquArt», Швейцарія, 2004) «Простори тяжіння» («Aircraft Gallery», Словаччина, 2010), «Ми просто йшли..» (Український інститут Америки, США, та Національний музей Тараса Шевченка, Україна, 2014) та інші, де він, окрім живопису, звертається до мистецтва довкілля, інсталяції, скульптури, відео-арту та фотографії.
Від самого початку свого творчого шляху Петро Бевза сповідує принцип «мистецтво довкола нас» та утверджує істину про те, що справжнє мистецтво народжується з любові. Він, як ніхто, розуміє, що не тільки в людини, а й у кожного явища – своя доля, свій шлях, своє обличчя, своє призначення.
Проект «Йордань» у 2016 році експонувався в Українському інституті Америки (Нью-Йорк), Центрі сучасного мистецтва «Білий Світ» (Київ) та Одеському художньому музеї. Наразі виставки в рамках пропонованого проекту представлені одночасно в залах Національного музею українського народного мистецтва (Київ), Галереї «N2N» (Абу-Дабі, ОАЕ) та від 7 березня цього року – у залах Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.
Христина ГОРИНЬ