Історія Катерини Грушевської в кав’ярні-галереї «Штука» (відео)

910
Історія Катерини Грушевської в кав’ярні-галереї «Штука»

28 січня 2016 року у приміщенні кав’ярні-галереї «Штука» відбулася розповідь вченого секретаря Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові про Катерину Грушевську – непересічного науковця в галузі етнографії, фольклору, соціології та, найперше, єдиної доньки одного з найвизначніших українських істориків Михайла Грушевського.

Захід на тему «Катруся Грушевська. Історія короткого щастя та плідної наукової праці» – пройшов в рамках відзначення 150-річчя Михайла Грушевського, адже на Львівщині 2016 рік проголошено Роком українського історика, громадського та політичного діяча Михайла Грушевського.

Розповідь про Катерину Грушевську в кав’ярні-галереї «Штука»
Розповідь про Катерину Грушевську в кав’ярні-галереї «Штука»

Кулюня, як називали Катерину Грушевську вдома, мала чимало підстав, щоб промайнути непоміченою в українській історії. Внаслідок вроджених сухот шкільну програму вивчала вдома, а з початком Першої світової війни разом із сім’єю переживала усі злигодні кочувань Росією. Завдяки неабиякій силі волі, цілеспрямованій рішучості та всупереч труднощам Катерина Грушевська здобула чудову освіту в Київському та Женевському університеті, а її коротка наукова праця спричинилась до багатьох цінних знахідок та надбань в українському фольклорі, в т. ч. зібраних у поки-що найповнішому двотомному виданні 1927 і 1931 років нашого героїчного епосу – дум.

Щасливе життя Катрусі Грушевської тривало зовсім недовго, але ці радісні роки припали якраз на період життя сім’ї у Львові. Тож всі охочі змогли довідатись про ще одну цікаву постать історії нашого міста.

Також в ході розповіді відбувся показ фільму «Катерина Грушевська, або історія маленької Професорівни» – спільного проекту Фотографій Старого Львова та Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові, присвячений 115-ти річчю Катерини Михайлівни.

А на завершення вечора було проведено невеличкий конкурс переможці якого отримали у подарунок унікальні пазли, виготовлені на зразок автентичних «поштівок-котиків» маленької Катрусі Грушевської.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.