В неділю, 14 жовтня 2018 року, у День Покрови Пресвятої Богородиці, яку запорозькі козаки вважали своєю заступницею і покровителькою, музейники Львівського музею історії релігії в готелі «Волтер» влаштували наймасштабніший у Львові майстер-клас «Малярство на склі ікони Покрови».
177 учнів 5-11 класів із 34 львівських шкіл і області, протягом двох годин малювали народну ікону «Покрова» технікою малярства на склі.
Організатори були готові прийняти 240 дітей, але, з різних причин, їх виявилось менше – 177. І, з такою кількістю учасників ця подія потрапила у Книгу рекордів України в категорії «Наймасовіший дитячий майстер-клас з малярства».
Представник Книги самостійно перерахував всі створені ікони і зірвав овації в залі, озвучивши свій вердикт.
Подію організували працівниці Львівського музею історії релігії – Оксана Гірняк та Ліда Григель. Жінки самі ходили по львівських школах і запрошували учнів долучитися до майстер-класу з малювання на склі за давньою українською технікою.
“Ідея зародилася давно, оскільки в музеї в нас вже багато років є майстер-класи. Ми думали чи до Дня матері, чи до Дня дитини присвятити такий захід, але все-таки вирішили на Покрови зробити такий масовий майстер-клас. Думати над проектом, готуватися почали з нового року. Потрібну було саму систему придумати: що подавати дітям і як. Ми ходили у школи, пояснювали дітям що таке музейна збірка, розповідали про богородичні ікони, щоб вони знали чим вони між собою відрізняються і так само говорили як ми плануємо малювати, – розповіла Оксана Гірняк.
Всі ікони Покрови будуть експонуватися в Музеї історії релігії та візьмуть участь в благодійному аукціоні. Виставка-продаж стартує вже 18 жовтня і триватиме протягом двох тижнів.
Ікона на склі – це унікальне явище українського народного живопису. Вона вражає своєю щирістю і безпосередньою простотою в зображених ликах, багатством і гармонією барв. У ній відображена церковна іконографічна традиція і душа народу – щира побожність і відчуття краси.