У неділю, 26 травня 2019 року, чимало львів’ян та гостей міста відвідали незабутнє свято – ІІ Музейному фестивалі «Свято в Президентському саду», який відбувся на садибі Львівського дому Грушевських (вул. І.Франка, 154).
А присвячено фестиваль було 20-річчю яблуневого саду, що був висаджений на садибі музею в травні 1999 року президентами країн Центральної Європи під час Саміту у Львові.
Родзинкою цьогорічного заходу стала презентація різними музеями з усієї України своєї сувенірної продукції, видань, майстер-класів, інтерактивних заходів. Львів’яни та гості міста мали можливість познайомитися із напрацюваннями Державного історико-культурного заповідника «Межибіж»(Хмельницька обл.), Меморіального будинку-музею академіка Д.І. Яворницького (м.Дніпро), Бережанського краєзнавчого музею, Художньо-меморіального музею І.Ю.Рєпіна (Харківська обл.), Музей історії релігії, Художньо-меморіального музею Олекси Новаківського, а також запізнати інші цікаві музеї України не виїжджаючи за межі Львова.
А що дозволила погода, то під час заходу відбулися: ярмаркові забави, гаївки від гурту автентичного співу хору «Артос», майстер-класи середньовічних танців та лицарських поєдинків від Львівського історичного музею, вибійки від Музею народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького, створення іграшки із вати від Львівського музею іграшок, текстильних традицій від Відділу ткацтва та килимарства м. Глиняни «Історико-краєзнавчого музею».
Окрім того, впродовж цього сонячного дня представляли свою продукцію та проводили майстер –класи майстри: Марія Іванишин (соломоплетіння), Степан Помфюк (вироби з бісеру), Віра Олеш (хусткування) , Надія Гнат (виготовлення зернових кораликів), Оксана Мартинович та Дмитро Каганюк (гончарство), Марта Новицька (вишивка), Марія Янко (живопис та витинанки), Олеся Львівська (прикраси та мікровишивка) та багато інших.
Окремою родзинкою свята стало представлення кримськотатарської культури на фестивалі, з якою знайомили члени культурного центру кримських татар у Львові.
Під час заходу усі присутні змогли насолодитися виступами: фольклорного ансамблю «Бойє» товариства «Бойківщина», гуртів автентичного співу «Родовід» та «Артос», фольклорно-етнографічної студії «Світлиця», гурту «Ойкумена».
Своїми виступами потішили поет-пісняр Богдан Бовшик, співачка Дана М та естрадна виконавиця, композитор і давній друг Львівського музею Грушевського Анастасія Ільків.
Надзвичайно приємним для музейників стало поетично-музичне вітання з нагоди 20-річчя Президентського саду від сусідів та добрих друзів – Львівської дитячої залізниці.
Хедлайнерами фестивалю на Львівській садибі Грушевських став знаний та популярний гурт «МедОркестра», який настільки запалив відвідувачів свята своїм виступом, що виконавців декілька разів викликали «на біс».
Софія ЛЕГІН