Вчора, 1 жовтня 2020 року, в кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська, 8) відбулося відкриття виставки живопису художника, дизайнера та дослідника Юрія Ямаша під назвою “Гуцульські вакації”.
Експозиція виставки склали 13 робіт, створених за останніх два роки, повідомляє видання Фотографії старого Львова, і майже всі роботи глядач (якщо не брати до уваги дружину художника) побачить уперше.
Мені вдалося зустрітися з художником за дві години до відкриття виставки і трохи поспілкуватися.
– Юрію, розкажуть чому виставка називається “Гуцульські вакації”?
– Як художник я можу визначити своє амплуа як пленерист. Страшенно люблю мандрувати з етюдником і одне з моїх улюблених місць – Гуцульщина, безпосередньо Криворівня, яку раніше називали Гуцульські Атени. Надзвичайно популярне місце. Туди, з невеличкими перервами, я їздив тринадцять років, потім зробив паузу і ось в цьому році я зміг поновити цю серію.
Тут представлені свіжі роботи, не тільки Криворівня, минулого року я малював Шешори, а цьогоріч – Довгополе.
– Як би Ви визначили стиль робіт, представлених на виставці?
– Твори написані практично в одному стилі, але сприйняття в залежності від того, що я бачу, я його можу змінювати. І ще є такий, притаманний мені момент – я не намагаюся робити суто реалістичний живопис , але відштовхуюся від об’єкта. І чим більше я працюю, то починає відбуватися момент стилізації. Тобто я вже не бачу як фотограф, а починаю компонувати.
– По рахунку це уже яка Ваша виставка?
– В загальному сто сорок п’ята чи сто сорок шоста, а якщо персональна, то двадцять п’ята чи двадцять шоста.
– А як потрапили до «Штуки»?
– Я давно знаю за кав’ярню «Штука», знаю, що тут відповідний рівень. Багато моїх колег тут виставлялися. Євген Булавін побачив мої свіженькі роботи у фейсбуці, де ми друзі, зателефонував та й запропонував мені тут виставку. А я завжди готовий. У мене є декілька тем на які я за тиждень можу зібрати та оформити роботи.
До слова, 29 вересня 2020 року, Юрій Ямаш презентував у стінах Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької одинадцяту свою монографію – власне дослідження про архітектуру Львівської опери напередодні її 120-річчя.
А експозицію виставки Юрія Ямаша під назвою “Гуцульські вакації” можна оглянути в кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська, 8) до 31 жовтня 2020 року.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ