«Гуцульська мадонна», або остання виставка 2016 року в кав’ярні-галереї «Штука»

2322
«Гуцульська мадонна», або остання виставка в кав’ярні-галереї «Штука»

В суботу, 3 грудня 2016 року, в кав’ярні-галереї «Штука» (вул. Котлярська, 8) відбулося відкриття вже останньої в цьому році художньої виставки. І закриває цей мистецький рік в “Штуці” виставка Катерини Білетіної під назвою «Гуцульська мадонна». Оглянути її можна буде до 31  грудня 2016 року.

Це вже третя виставка художниці з Одеси в кав’ярні-галереї «Штука». Колись Євген Булавін побачив в інтернеті перші українські картини мисткині та запросив її до Львова. Так п’ять років тому було організовано першу виставку художниці в кав’ярні-галереї.

Катерина Білетіна
Катерина Білетіна

Окрім того, уже дванадцять років художниця працює над проектом «Український портрет»  – галереєю постатей сучасних українців одягнутих в старовинні українські речі, не обов’язково строї. Це портрети друзів, знайомих, людей, яких зустрічає подорожуючи Україною мисткиня.  Колекція проекту на сьогодні складає більше ста робіт. До складу цієї серії входять також портрети-реконструкції Романа Шухевича, молодих Івана Франка та Лесі Українки.

Катерина Білетіна, "Горянка"
Катерина Білетіна “Горянка”

«Це дуже цікавий досвід. Я багато мандрую, зустрічаю людей і пропоную позувати та одягнути якусь річ цього регіону. Хтось приносить спідницю чи вишиванку, хустину  і для людини та й для мене – це потужне, дуже драматичне перевтілення, бо людина ніби  постає поза часом і стає знаковим персонажем цієї землі. І це справді якесь магічне дійство» – розповіла художниця.    

Катерина Білетіна, жіночий портрет
Катерина Білетіна, жіночий портрет

На експонованій виставці також можна побачити декілька портретів з цієї серії. Зокрема, Сашка Лірника, де відомий український казкар зображений в оточенні персонажів своїх оповідань.

Катерина Білетіна, портрет Сашка Лірника
Катерина Білетіна, портрет Сашка Лірника

Головною у цій експозиції є картина «Гуцульська Мадонна», яка з’явилася на замовлення Євгена Булавіна та під впливом гуцульської сецесії Казимира Сіхульского.

Катерина Білетіна, «Гуцульська мадонна»
Катерина Білетіна «Гуцульська мадонна»

«Картина вийшла дуже енергійною, в кольорі. Я писала її зі своєї знайомої з Херсону, яка має таку мультинаціональну зовнішність. В роду у неї і українці, і грузини. Дуже цікава особистість» – ділиться автор роботи Катерина Білетіна.    

Катерина Білетіна, "Мольфарка"
Катерина Білетіна, “Мольфарка”

Також на виставці представлені фантазійні твори, такі як: «Мольфарка», створена на Закарпатті чи «Буковинська красуня», загадкова царівна, створена з фото селфі дівчинки.

Оскільки виставка Катерини Білетіної  «Гуцульська мадонна» є передноворічною, ми поцікавились у мисткині яким був для неї 2016 рік і чого вона чекає в в майбутньому.

“2016 рік був дуже незвичним, драматичним, хвилюючим, цікавим та  динамічним для мене. Можливо навіть кризовим. Було багато мандрівок. А найбільше рік запам’ятався мені фразою моєї дев’ятирічної доньки – «Знаєш, мамо, я думала, що люди народжуються для того, щоб все було радісно і добре. А насправді в світі багато печалі». Власне після цих слів я відчула, що моя дитина уже дуже доросла людина, яка зріло розмірковує.  

А в наступному році чекаю миру, стабілізації ситуації, якнайшвидше закінчення війни. Миру в серці для своєї родини та всіх людей. Щоб люди відчули цінність свого особистого часу, який надто швидко минає. Відчули щось справжнє, доторкнулися до чогось незмінного», – відповіла Катерина.

Катерина Білетіна, жіночий портрет
Катерина Білетіна, жіночий портрет

Про художницю

Художниця Катерина Білетіна (1977р.н.) – живописець, книжковий графік, портретист. Живе та працює в Одесі.

У 1992р. закінчила живописне відділення Одеського художнього училища ім. М. Б. Грекова (майстерня В. М. Алікберова). Здобула академічну освіту в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури (майстерня історичного живопису Ф.М.Гуменюка).

Історичні портрети, дитяча ілюстрація, листівки та українська етнографія – улюблені жанри та сюжети художниці.

Є автором ілюстрацій до дитячих книжок відомих українських та закордонних письменників – Лесі Вороніної, Ірен Роздобудько, Клауса Хагеррупа, Данути Вавілув.

Протягом останніх десяти років працює над проектом “Український портрет”- серією живописних і графічних робіт, зібраних з портретів друзів та знайомих у національних строях різних регіонів України, а також портретів, створених як сучасні реконструкції старовинних світлин з альбому Івана Гончара “Україна і українці”.

Впродовж останніх трьох років Катерина Білетіна – активний учасник фестивалів та живописних пленерів, що відбуваються в Одеській, Львівській, Івано-Франківській областях і на Закарпатті.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.