Хорватистика у Львівському національному університеті: 20 років

536
Будівля Національного музею імені Андрея Шептицького на вулиці Драгоманова у Львові

19-26 квітня 2018 р. в історичному комплексі Національного музею у Львові ім. А. Шептицького (вул. Драгоманова, 42) у рамках Міжнародної конференції «Хорватистика у Львівському національному університеті: 20 років» будуть презентовані хорватські видання XVII-ХІХ століть зі збірок відділу рукописів і стародруків та наукової бібліотеки музею.

Найдавніша книга, представлена на виставці – “Ritual Rimski…” (“Ритуал Римський”) (1640 р.), перекладений і нарукований хорватською мовою у Римі зусиллями письменника і мовознавця Бартола Кашича (1575-1650), автора першої хорватської граматики.

Хорватські видання XVII-ХІХ століть зі збірок відділу рукописів і стародруків та наукової бібліотеки музею

Окремим блоком на виставці будуть представлені літургійні книги, видані глаголицею у Римі у друкарні Конгрегації пропаганди віри: «Misal Rimskij…» (Служебник Римський…) (1741), «Časoslov Rimskij…» (Часослов Римський…) (1791), «Čini svjetih…» (Служби святим…) (1791), «Čin i pravilo misi…» (Чин і порядок служіння літургії…) (1881), «Misa za umrvše» (Служба за померлих) (1894). Видання розраховані для католиків-«глаголяшів», які до поч. ХХ ст. використовували для богослужінь глаголичні тексти і народну хорватську мову. На початку XVII ст. за участі унійного єпископа Мефодія Терлецького тексти цих літургійних книг були відредаговані згідно зі східнослов’янською редакцією із метою їхнього поширення на території Київської митрополії, яка у 1596 р. об’єдналася з Апостольською Столицею.

Видання ХІХ століття із фондів Наукової бібліотеки Національного музею у Львові презентують видавничу діяльність найдавніших хорватських культурно-просвітницьких установ – «Матиці» і Товариства святого Єронима.

Адреса: м. Львів, вул. Драгоманова, 42.

Інформація: 0971267150

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.