Гортаючи міські хроніки. Частина п’ята

231
Панорама Львова, 1775
Панорама Львова, 1775

Сьогодні завершуємо знайомити читачів Фотографій Старого Львова із цікавими законодавчими актами та задокументованими подіями Львова від 1381 до 1911 рр., які зібрав у своїй книзі “Цікавинки з історії Львова” (Львів: Апріорі, 2011) Ілько Лемко в розділі “Гортаючи міські хроніки”. Перша частина тут, друга – тут, третя – тут, а четверта – тут

1774 р. У Львові встановлено правила, які регулювали діяльність шинків. Зокрема, заборонялося мати жіночу прислугу, що часто було прихованою формою проституції. Весілля та інші приватні урочистості мали відбуватися лише у другій половині дня.

1783 року встановили правила утримання собак: собаки без нашийників вважалися бродячими, їх виловлював офіційно призначений гицель. Власник пса, який покусав людину, виплачував високий штраф або підлягав тілесному покаранню.

Внутрішня митниця ("рогачка"), сучасний малюнок.
Внутрішня митниця (“рогачка”), сучасний малюнок.

У жовтні 1788 року австрійська влада видала «Розпорядження про громадську безпеку в місті Львові», яке регулювало цілу низку питань щоденного життя. На виїздах, де встановлювали митний контроль, всі мешканці мали реєструвати місце свого проживання, на території міста забороняли пасти худобу, на вулицях — стріляти
з вогнепальної зброї та курити тютюн; причому штраф за обидва останні правопорушення був однаковим — два флорини.

Колегія Піярів, Загальний шпиталь у Львові. Літографія К.Ауера, біля 1830-1835 рр. Походить із фондів Львівського історичного музею.
Колегія Піярів, Загальний шпиталь у Львові. Літографія К.Ауера, біля 1830-1835 рр. Походить із фондів Львівського історичного музею.

1853 р. 31 липня засвітилася перша гасова лампа в шпиталі отців Піярів на Личакові при хірургічній операції Владислава Холецького. Невдовзі шпиталь Піярів закупив від спілки Лукасевич-Міколяш-Зег 500 кілограмів нафти. Це була перша у світі нафтова оборудка.

1911 р. Львівська газета «Нові Моди» написала про появу у Львові першої жінки в штанах як про визначну подію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.