В п’ятницю, 13 липня 2018 року, в приміщенні Наукової бібліотеки ЛНМУ ім. Данила Галицького в рамках фестивалю “Ніч у Львові” відбулась Кураторська екскурсія виставкою плакатів «Дивися. Знайомся. Пишайся!».
Виставка плакатів була спільним проектом Наукової бібліотеки ЛНМУ ім. Данила Галицького та ГО “КонтрФорс” на підтримку інформаційного проекту “Гордість міста” і представляла 6 відомих львів’ян, котрі прославили наше місто у різних галузях – медицині, архітектурі, математиці, археології та ін.
Кураторська екскурсія була ініційована та проведена Президентом ГО “КонтрФорс” магістром мистецтвознавства Анною Коржевою за участі інших учасників громадської організації.
«Виставка «Дивися, знайомся, пишайся» була організована у співпраці з бібліотекою Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, які зконтаткувалися з нами і запропонували нам показати плакати в інтер’єрі бібліотеки. Дана виставка є частиною інформаційного проекту «Гордість міста» і дасть можливість відвідувачам бібліотеки і містянам затриматися тут довше. Виставка триватиме до 15 липня, потім ми її демонтуємо і сподіваємося, що з вересня у нас буде можливість показати другу частину виставки, оскільки плакатів у нас багато – дванадцять, а тут представлено шість.
Зараз працюємо над образом батька українського тіло виховання, творцем фізкультури в Україні, готуємося до його 145-річчя. Макети у нас уже готові, так що їх можна буде оглянути з 1 серпня у міському середовищі на біг-бордах та сіті-лайтах”, – розповіла Анна Коржева.
Про свою роботу над уже створеними образами та новими, яких ще наразі ніхто не бачив, розповіла головний художник цього проекту Єва Гриник.
“Насправді створення образів не таке цікаве, як отриманий результат . Як художник я не думала сильно хто цей персонаж, а спочатку робила безліч ескізів і згодом аналізувала, що вийшло вдалим та дізнавалася про цю особистість більше. Тобто йшла від зворотнього.
Найлегшим образом була Луція Фрей, бо взагалі це мій автопортрет, а найскладнішим Данило Галицький , оскільки уже є нав’язаний образ і мені було важко відійти від того,що я вже знаю і бачила”, – поділилася враженнями мисткиня.
Продовженням кураторської екскурсії стало знайомство власне з палацом Бадені, в якому нині функціонує бібліотека нашого навчального закладу. Гідом для відвідувачів стала бібліотекар Ганна Лаврик, яка розповіла уважним і допитливим слухачам про історію будинку та створення в ньому бібліотеки.
Учасники екскурсій з особливим зацікавленням оглядали приміщення бібліотеки, активно обговорюючи та співставляючи відому з різних джерел інформацію про факти та події, що стосується як самої будівлі так і її попередніх власників – родини Бадені. Після екскурсій наші відвідувачі мали можливість взяти участь у невеликій вікторині і отримати в подарунок поштівку із зображенням когось з особистостей, представлених на плакатах.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ