Гоп до купки — всі до Ступки!

782

Цієї неділі, 27 серпня 2017 року, в смт Куликів, що на Львівщині відкриють перше в Україні погруддя нашому землякові — видатному акторові театру та кіно Богданові Ступці. В цей день відзначатимуть 76 річницю від його дня народження.

Урочистості відбудуться о 15:00 біля музейної кімнати у Народному домі Куликова. Святкові заходи розпочнуться веломандрівкою «Гоп до купки – всі до Ступки» (один із популярних висловів самого Богдана Сильвестровича серед самих заньківчан) зі Львова до рідного села артиста. Учасники велопробігу, в тому числі й актори — друзі і знайомі Богдана Ступки, виїжджатимуть зі Львова о 12:00 від Національного академічного українського драмтеатру ім. Марії Заньковецької.

У цей день Куликів перетвориться на театральне містечко. На святі виступатимуть професійні актори, аматорські колективи. Зокрема у Куликівському народному домі відбудеться мистецький вечір-спогад „Зоряний політ Богдана Ступки“.

Програма святкування:

12.00 – 15.00 – веломандрівка.

14.30 – 19.00 – ознайомлення із виставками кімнати-світлиці «Мистецький Куликів».

15.00 – відкриття погруддя Богдана Ступки.

16.00 – мистецький вечір-спогад «Зоряний політ Богдана Ступки».

Довідка:

Богдан Ступка народився 27 серпня 1941 року в смт Куликів. Видатний актор і лауреат Шевченківської премії помер 22 липня 2012 року. Герой України похований на центральній алеї Байкового кладовища.

За всю кар’єру актор виконав понад 100 ролей у кіно. Дебют у кіно — у фільмі Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою» (1971), роль Ореста Дзвонаря. У переліку ролей Б.Ступки — багато історичних постатей: гетьмани Іван Брюховецький («Чорна рада»), Іван Мазепа («Молитва за гетьмана Мазепу»), Богдан Хмельницький («Вогнем і мечем»), а також Чингісхан («Таємниця Чингісхана»), Олександр Керенський («Червоні дзвони»), Борис Годунов («Кремлівські таємниці»), Остап Вишня («Із житія Остапа Вишні»).

У театрі імені Франка зіграв у таких виставах:  «Украдене щастя» Івана Франка (режисер-постановник — Сергій Данченко) — Микола Задорожній, «Дядя Ваня» Антона Чехова (режисер-постановник — Сергій Данченко) — Войницький, «Король Лір» Вільяма Шекспіра — король Лір, «Лев і Левиця» Ірени Коваль (режисер-постановник — Станіслав Мойсеєв) — Лев Толстой, «Кар’єра Артура Уі, якої могло і не бути» Бертольда Брехта — Артуро Уі, «Сни за Кобзарем» — Поет, Софокл «Цар Едіп» (режисер-постановник — Роберт Стуруа) — цар Едіп, «Істерія» Террі Джонсона; (режисер-постановник — Григорій Гладій) —Зигмунд Фройд, «Тев’є-Тевель» (за п’єсою Григорія Горіна, написаною за мотивами творів Шолом-Алейхема; режисери-постановники — Сергій Данченко, Дмитро Чирипюк) — Тев’є, «Легенда про Фауста» (режисер-постановник — Андрій Приходько) — старий Фауст, Мефістофель.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.