В четвер, 28 грудня 2017 року, в кав’ярні-галереї «Штука» (вул. Котлярська, 8) відбулося відкриття виставки живопису Марії Ворончак під назвою “Голос землі”.
Проект «Голос землі» об’єднує картини, що зображують красу нашої землі через прості і звичні явища та образи, знайомі кожному з дитинства, але творчо інтерпретовані. Авторка крізь призму кольорів, ліній та форм пропускає тонкі вібрації звучання невловимої музики земної тверді, що супроводжує нас від народження і до смерті. Голос землі ніжний і мелодійний у весняному хорі птахів та грізний у звуках літнього грому. В пересохлих криницях і джерелах він переходить на спраглий шепіт, у вирубаних лісах – на стогін вирваного коріння. Почути голос землі і впустити його у своє серце означає бути відповідальним за світ, у якому живемо.
Ця виставка закриває рік 20017 і одночасно відкриває 2018 не тільки у мистецькому житті кав’ярні-галереї «Штука», але й у житті мисткині Марії Ворончак. Своїми найбільшими досягненням 2017 року і планами поділилася художниця перед відкриттям виставки.
“В моєму творчому житті 2017 рік був дуже успішним тому, що я стала членом Національної спілки художників України. В наступному році хочу реалізувати нові творчі проекти, про які наперед не хочу говорити, але які будуть новими експериментами з різноманітними художніми техніками. Нехай вони будуть для всіх приємною несподіванкою”, – сказала Марія Ворончак.
Оглянути експозицію виставки живопису Марії Ворончак під назвою “Голос землі” можна буде в кав’ярні-галереї «Штука» (вул. Котлярська, 8) до кінця січня 2018 року.
Про авторку: Марія Ворончак народилася 14 січня 1973 року в с. Глещава Теребовлянського району Тернопільської області.
Основні уроки образотворчої грамоти отримала в період навчання на художньому факультеті Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, який закінчила в 1995 році. Учителі з фаху – П. Прокопів, М. Фіголь, В. Лукань, Б. Бойчук. Саме тут почалося формування глибинного розуміння мистецтва і вироблявся художній смак. На другому курсі зацікавилася ліногравюрою і навчалася цієї техніки у відомого українського художника Петра Прокопіва. Після закінчення університету працювала керівником художньої студії в місті Теребовлі і викладачем рисунку та живопису в Теребовлянському училищі культури. Тоді ж малює перші живописні полотна і стає учасницею обласних молодіжних виставок в місті Тернополі.
Економічна криза спонукає покинути рідну землю і виїхати на роботу за кордон. В 2001 році художниця переїжджає до Відня (Австрія). Серед усіх випробувань заробітчанського життя постійно знаходить час на малювання. Тут, у Відні, робить свої перші персональні виставки та бере участь в групових міжнародних виставках. Навчалася в інституті славістики Віденського університету (2008-2011). Проживши в Австрії дев’ять років, приймає рішення – повернутися в Україну і займатися виключно мистецтвом.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ