Графіті, як вуличне мистецтво, не може бути чітко контрольоване і систематизоване. Проте, у місті є немало вартих уваги експонатів, які планується внести до спеціального тематичного екскурсійного маршруту. Це стане новою цікавинкою Львові і розвантажить від навали туристів середмістя.
Витвір польського художника на вулиці Чорновола
Будинок по проспекту Чорновола, 29 прикрашає графіті авторства польського художника Бартека Свьонтецького. Малюнок був зроблений у рамках проекту Polish Urban Art.
Бартек займається графіті і вуличним мистецтвом від 1996 року. Його роботи можна побачити у Німеччині, Франції, Чехії, Великобританії, Естонії, Польщі, Нідерландах, Україні. У роботі митець поєднує абстракцію і традиційні графіті, високе мистецтво і молодіжну культуру, модернізм і скейтбординг. Його образи базуються на геометричних угрупованнях і незграбних формах.
Трилогія про війну на Друкарській
В центрі Львова на вулиці Друкарській створена антивоєнна трилогія. Автором якої став художник #Sociopath.
Графіті на стіні по вулиці Заводській
Бічну стіну будинку прикрашає малюнок Тараса Довгалюка. Ескіз графіті обирали на конкурсній основі в рамках проекту «Ревіталізація Підзамчого», який реалізовує Інститут міста (Львів) та Інститут розвитку міст (Краків).
Стіна на вулиці Хмельницького
На іншій вулиці у районі Підзамчого в рамках того ж проекту розмалювали стіну біля дитячого майданчику. Тепер стіна, замість сірої, стала кольоровою.
Стіна на вулиці Княгині Ольги
Стіну на вулиці Княгині Ольги навколо будівельного майданчику багатоповерхівок розфарбували під час графіті-фесту. Тут багато малюнків на патріотичну тематику.
Графіті про материнство
Біля драматичного театру імені Лесі Українки розфарбували стіну старої котельні, створивши графіті «Згадай мамин голос». Малюнок символізує чотири основні етапи виховання дитини. Його виконав Андрій Савчишин, ініціаторами створення графіті стала організація «Демократичний Альянс».
Картини європейських майстрів на зупинці «Русалка Дністрова»
Ці графіті створили митці із міст-партнерів Львова. Вони розмалювали 47-метрову стіну на трамвайній зупинці «Русалка Дністрова». Захід був проведений з нагоди Дня Європи. Графіті малювали художники з Німеччини, Польщі, Австрії та інших країн ЄС.
Графіті в пам’ять про “Небесну сотню” на вулиці Франка
У Львові на стіні будинку, що на вулиці Івана Франка, 36, є малюнок майстрів графіті, який нагадує про Героїв “Небесної Сотні”.
«Небесна сотня»
Стіну навпроти входу до Парку культури розмальовували різними зображеннями. Тепер уже довгий час тут існує напис «Небесна сотня» з іменами героїв.
Наталія БОЙЧЕНКО
Джерела: afishalviv.net, lvivpost.net, zaxid.net
Чудова стаття=))
Як зв’язатися з автором для обговорення дуже цікавого проекту в цьому ж напрямку?
https://www.facebook.com/volodymyr.sokolovskyi.9
моя родина. приезжаю чсто туда. сам в Черновцах живу, ностальгирую когда вижу фото с улицами Львова.