„Фотосинтез“, який продукує нове мислення

463

„Фотосинтез“, який надихає, дарує радість та енергію, творить нове бачення — такою є виставка світлин ХІХ Міжнародного фотоконкурсу газети „День“, яку 31 травня вже вдесяте презентували у Львівській політехніці. Це понад 250 найкращих фотографій митців та аматорів зі всієї України, відібраних із-поміж двох тисяч, які надіслали на конкурс.

Відкриття ХІХ фотовиставки газети “День у Львівській політехніці”. Редактор газети “День” Лариса Івшина та ректор Львівської політехніки професор Юрій Бобало

— Звісно, війна зараз у фокусі майже у всіх нормальних людей, які мають відкрите серце. Для мене є ненормальною та кількість людей, яка все ще їздить до агресора. Я не сприймаю взагалі тих, хто купив квитки і їде на чемпіонат у Росію. Це немислимо! Ніколи б не взяла фотографію з цієї акції, — наголосила на відкритті виставки головний редактор газети „День“ Лариса Івшина. — Наші виставки ми робили до війни, робимо зараз, і, сподіваюся, що ця культурна робота пом’якшить травми і рани після війни. Бо настрій, який несе саме ця фотовиставка — це оптимізм, настрій до подолання. Є колосальна серія про поранених на фронті, їхню мужність. Із цієї мужності, як із джерела, має брати наснагу все суспільство. Не киснути, не занепадати, а бути солідарними, підтримувати один одного і їх найперше.

Відкриття ХІХ фотовиставки газети “День у Львівській політехніці”. Редактор газети “День” Лариса Івшина та директор МІОК Ірина Ключковська

Виставку „Фотосинтез“ називають інтелектуальним марафоном. До Львова її вже побачили в Києві, Харкові, Дніпрі, Прилуках, Вінниці та Луцьку. Готуючи ці виставки, як каже Лариса Івшина, завжди пропонують нову національну ідею — ідентичність і модернізацію.

Відкриття ХІХ фотовиставки газети “День у Львівській політехніці”. Редактор газети “День” Лариса Івшина та проректор Львівської академії мистецтв Роман Яців

— Пам’ятаємо своє важливе і вчимося у світу. Модернізуємося, пропонуємо нашій молоді найбільший динамізм, поєднаний із тим, що є в нас найцінніше. Ліна Костенко, коментуючи наші фотографії сказала, що це не фото, а картини, відібрані часом, побачені талановитими людьми, зігріті любов’ю та серцем. Вони потребують рам. Культурний, архітектурний та гуманітарний простір Львівської політехніки — це одна з найбільш розкішних рам, які можуть бути для таких великих робіт — із великим серцем та великим потенціалом, — додала головна редактор „Дня“.

Відкриття ХІХ фотовиставки газети “День у Львівській політехніці”. Митець, іконописець, волонтер Лев Скоп

Найпершим шановану гостю привітав ректор Львівської політехніки професор Юрій Бобало. Він поділився захопленням від виставки, наголосивши, що „ці фотографії давно перестали бути просто фотографіями, — це мистецтво“.

Серед численних гостей, які прийшли до Політехніки, щоб оглянути фотовиставку і зачерпнути інтелектуального натхнення були митці, науковці, постійні автори газети „День“.

Круглий стіл за участі редактора газети “День” Лариси Івшиної у Львівській політехніці

Проректор Львівської національної академії мистецтв Роман Яцiв аналізуючи виставку зауважив: якщо тексти в часописі стимулюють мислення і розгортають широку палітру та амплітуду ідей, які спрацьовують на перспективу розвитку нашої держави, то фотовиставка — це своєрідна естетична антропологія української душі, характеру, нашої доби. У цих героїчних, драматичних, поетичних, ліричних, гумористичних зрізах ми бачимо український характер, вибудовуваний століттями у дуже складних політичних обставинах.

Круглий стіл за участі редактора газети “День” Лариси Івшиної у Львівській політехніці

— Сьогодні на цій виставці до кожного з нас промовляє Україна — очима наших воїнів із окопів і дітей, порепаними руками наших найрідніших бабусь на Сході, розбитими шибками будинків і спалених церков… Це великий поштовх до праці й натхнення, — наголосила директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою Ірина Ключковська.

Круглий стіл за участі редактора газети “День” Лариси Івшиної у Львівській політехніці

Після офіційного представлення усі охочі мали нагоду поспілкуватися з Ларисою Івшиною під час круглого столу. Головна думка цього діалогу, який стесувався і сьогодення, і історичних фактів, відновлення історичної справедливості, формування нової еліти та пошуку інтелектуальних джерелу своїй минувшині.

Круглий стіл за участі редактора газети “День” Лариси Івшиної у Львівській політехніці

— Не може бути зараз, в умовах надзвичайних можливостей, несформований інтелектуальний тренд. Люди не мають права ухилятися від того, щоб стати високорозвиненими. Бо за це віддавали життя ті, хто виборював для нас це право і можливості, — наголосила Лариса Івшина.

Ця зустріч, як говорили на завершення учасники — студенти, викладачі, представники громади — стала еліксиром, який додає сил і надихає до подальшого поступу і розвитку.

Наталія ПАВЛИШИН

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.