Якість води, яка подається трубами центрального водопостачання, не відповідає всім вимогам. Рідина наповнена різними бактеріями та хімічними сполуками, що роблять її просто небезпечною. Йдеться не лише про вживання в їжу, а й про ризик пошкодження побутової техніки. У вирішенні даної проблеми вам зможе допомогти інтернет-магазин FILTER.UA, де ви знайдете широкий асортимент фільтрів для очищення води. При цьому важливо дізнатися докладніше про найбільш популярні види, щоб вибрати той, який буде відповідати вимогам.
Навіщо встановлювати фільтраційну систему на воду
Хоча вода, яка надходить до будинків і квартир через крани, проходить очищення, це не допомагає видалити навіть великі домішки. Аналіз рідини покаже наявність жорстких солей, марганцю, хлору, фенолу, заліза, а також низки бактерій, що викликають хвороби. Такий склад значно підвищує жорсткість води, а її використання в «чистому» вигляді призведе до:
- захворювань ШКТ;
- слабкості організму та головних болів;
- розвитку шкірних захворювань;
- появи алергічних реакцій;
- ламкості волосся та нігтів.
Для побутової техніки ця рідина також небезпечна. Пральні машини та бойлери з «мокрим» ТЕНом швидко покриваються накипом, втрачають у продуктивності і згодом виходять із ладу. До цього списку можна додати електричні чайники, посудомийні машини та інші пристрої, робота яких пов’язана з використанням води із трубопроводу. Тож питання необхідності встановлення фільтра стоїть особливо гостро.
Які бувають фільтри для води
Існує безліч видів фільтрів для очищення рідини, серед яких можна виокремити найпопулярніші моделі:
- для питної води — до них уналежнюють як найпростіші глеки з невеликими фільтрувальними елементами, так і складні ступінчасті системи зворотного осмосу;
- магістральні — поділяються на системи тонкого (видаляють бактерії та інші незначні домішки) та грубого (велике сміття) очищення;
- проточні — встановлюються під або на мийку й застосовуються для видалення заліза, сірководню та запобігання накипу;
- фільтраційні конструкції — можуть складатися з однієї або декількох мембран і виконувати комплексне очищення (іонообмінні пристрої, вугільні мембрани, механічне очищення, пом’якшення).
Вибір апарата залежить від ступеня забрудненості рідини та завдань, які ставляться перед фільтром. Перед купівлею бажано проконсультуватися з продавцем, щоб обрати найбільш відповідну модель для себе.
Олександр НЕТПІК