Файний подкаст записав історію про «палац-мрію» у Ізяславі

399
Файний подкаст записав історію про «палац-мрію» у Ізяславі

Історична Волинь наповнена багатьма цікавими місцями для туристів. Серед яких – древнє місто Ізяслав, де знаходиться бароковий палац князів Санґушків, а точніше, його живописні руїни, що дожили до наших часів.

Про пам’ятку розповідаємо у 17-му випуску Файного подкасту linktr.ee/volyncastles

Екскурсію провів Віктор Кучерук, який очолює Ізяславський історико-краєзнавчий музей.

У випуску йтиметься про:

  • давню цікаву історію Ізяслава;
  • появу аристократичної резиденції у місті;
  • інтер’єр та екстер’єр будівлі;
  • де нині зберігаються колекції з палацу;
  • нинішній вигляд архітектурної пам’ятки;
  • інші цікаві локації, які варто відвідати в Ізяславі.

«Побувавши на території палацового комплексу можна помітити, що він відрізняється орієнтуванням на місцевості, яке не відповідає тодішнім канонам у архітектурі», – підкреслив краєзнавець.

Садиба розміщена на території колишнього замку 16 століття. Це правий берег річки Горинь. Будувалася князівська резиденція Санґушків у 18 столітті та упродовж п’ятнадцяти років. Займалася цим дружина Павла Кароля – Барбара.

«Палац – мрія Барбари. Вона дуже ретельно впливала на процес проектування та будівництва», – зазначив очільник музею. Він додав, що на той час це був великий та амбітний проект, і оцінювався у 150 тисяч злотих.

«Зараз пам’ятка представляє живописні руїни. Втрачений дах та без міжповерхового перекриття. Роль склепіння відіграє небо. Але останнім часом є певні зрушення. Громада оформила право власності на себе. Завершуються роботи по деталях проекту щодо першочергових та консерваційних робіт», – розповів Віктор Кучерук.

Утім, як говорить гість подкасту, зараз стоїть першочергове питання відбудови країни в цілому і тоді лиш у майбутньому можуть розпочатися консерваційні роботи та відбудова палацу.

Файний подкаст замками Волині – проєкт, що втілюється ГО Волинська фундація за підтримки Українського культурного фонду.

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.