“Емігранти” вже незабаром на Заньківчанській сцені

1334
Репетиційний момоент постановки "Емігранти"
Репетиційний момоент постановки "Емігранти"

Цими днями на камерній сцені Театрі імені Марії Заньковецької (вулиця Лесі Українки, 1) активно триває робота над постановкою вистави за п’єсою польського драматурга Славомира Мрожека “Емігранти”.

Над виставою працює режисер-постановник заслужений діяч мистецтв України Вадим Сікорський. Художник-постановник – Наталія Тарасенко, помічник режисера – В’ячеслав Жуков. Головні і єдині ролі виконують заслужений артист України Юрій Хвостенко та заслужений артист України Василь Коржук.

Репетиційний момент постановки "Емігранти"
Репетиційний момент постановки “Емігранти”

П’єса Мрожека «Емігранти» є діалогом двох чоловіків — АА і ХХ, які, щоб прогодувати родини, їдуть від них, позбавляючи себе радості батьківства і дітей спілкування з батьками. Вони живуть у підвалі ресторану. Через їхню кімнату проходить труба, якою гучно спускаються до смітника недоїдки з багатих столів.

“Якщо читати аналітику, то твір досить прямолінійний. Він про емігрантів, присутня тут і політична складова. Але насправді матеріал твору набагато цікавіший і складніший. Адже еміграція є різною. Буває, що люди живуть  навіть в еміграції від себе, від своєї голови, почуттів, можна бути сам в собі емігрантом. І не тільки. Можна бути емігрантом в сім’ї, друзях, в колективі на роботі. Можна бути емігрантом від свого міста, країни, навіть від планети Земля.

Репетиційний момент постановки "Емігранти"
Репетиційний момент постановки “Емігранти”

І ця п’єса, якраз і провокує на таку розмову. Тому й відноситься до однієї з кращих і ввійшла в історію світового театру. Це безкінечний психоаналіз на прикладі двох , котрі опинилися в певному просторі і в певний час, з певних причин. Як будуються їхні стосунки? Чому вони такі, а не інакші? Чому нам повинно бути цікаво з того як вони проживають певний період?   І чому ми провоковані на те, щоб потім договорити, додумати цю розмову.

Найбільше хочеться, щоб це було цікаво людям, щоб ті, хто прийшов співпереживали , щоб ми вийшли на таку поважну розмову “А які ми ?. Для чого ми є ?  Що це за така планета Земля і чому тут діють саме такі закони? А що там за Космосом Космоса?” – поділився творчими задумами Вадим Сікорський.

Вадим Сікорський
Вадим Сікорський

«Емігранти» – одна з найвідоміших п’єс польської драматургії та світового театру загалом. У ній автор – Славомир Мрожек – сміливо говориться про те, що зазвичай намагаються тримати в таємниці. Тема свободи, сім’ї та справжніх людських страхів стають головними у бесідах двох чоловіків-емігрантів, які через різні обставини змушені разом мешкати в невеличкій кімнаті-комірчині під сходами.

Один із них інтелігент, що мріє написати книгу про свободу, а інший – простий робітник. На сцені театру запрезентують відверті розмови, ідейні конфлікти, а відтак розуміння сутності свободи, закону та розумного суспільства.

Репетиційний момент постановки "Емігранти"
Репетиційний момент постановки “Емігранти”

Це неймовірна постановка, – зауважує провідний редактор літературної частини театру Леся Кічура. – У ній Славомир Мрожек сміливо говориться про те, що зазвичай намагаються тримати в таємниці. Тема свободи, сім’ї та справжніх людських страхів стають головними у бесідах двох чоловіків-емігрантів, які через різні обставини змушені разом мешкати в невеличкій кімнаті-комірчині під сходами. Нам дуже хочеться, аби прем’єрні покази відвідало щобільше людей, тож уже в березні вистава пройде тричі – 17, 21 та 24.

Режисер вистави Вадим Сікорський переконаний, що ця п’єса з роками не втрачає своєї актуальності, а все більше стає близькою для кожного народу.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.