Два митці, два музеї і одна виставка

568
Два митці, два музеї і одна виставка

В суботу, 24 червня 2017, о 17:00 в Історичному комплексі Національного музею у Львові  ім. Андрея Шептицького (вул. Драгоманова, 42) відбудеться презентація виставки спільного арт-проекту скульптора Олега Пінчука та живописця Анатоля Галицького, реалізованого за співпраці Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького та Центру сучасного мистецтва М17 (м. Київ).

В експозиції виставки відвідувачі зможуть побачити живописні абстрактні експерименти Анатоля Галицького та скульптурні футуристичні роботи з бронзи Олега Пінчука.

Анатоль Галицький – художник-живописець, майстер абстрактного живопису, письменник, актор-перформансист. Його роботи входять до ТОП-10 сучасних українських мистців. У 2014 році в Центрі сучасного  мистецтва М17 відбулась масштабна виставка-перформанс «Живопис пристрасного жесту». У 2016 році А. Галицький представив Україну на міжнародному арт-ярмарку «Istanbul Contemporary» (м. Стамбул, Туреччина). Анатоль Галицький є учасником аукціонів АД «Золотий перетин», «Міст перемоги», «GoGlobal». 2016  року картину Анатоля Галицького «Осінь» продали на аукціоні «PHILLIPS: 20th Century & Contemporary Art & Design Evening Sale» в Лондоні.

Експозиція виставки спільного арт-проекту скульптора Олега Пінчука та живописця Анатоля Галицького
Експозиція виставки спільного арт-проекту скульптора Олега Пінчука та живописця Анатоля Галицького

“Кожна виставка А.Галицького перетворюється на театралізоване дійство, своєрідний театрально-живописний перформанс. Відкриття арт-проектів часто супроводжується світловим шоу, авторським читанням частин роману «Перформанс» та сучасною музикою. Цікавим є і експонування творів – одні  висять «традиційно правильно», інші  ж  компонуються у кольорові та форматні групи. Іноді зовсім несподівано. Тож, Галицький перетворює сам простір виставки на дійство, утворюючи постійну взаємодію з глядачем. Так просторове мистецтво починає свою подорож у часі…,” – розповідає куратор арт-проекту, кандидат мистецтвознавства  А. Гончаренко.

Творчість Анатоля Галицького, як і сам художник, знаходиться в енергетичному полі абстрактного експресіонізму. В Анатоля є чимало нереалізованих проектів, що є цікавими і перспективними навіть на рівні ідеї. Сьогодні меценат Центру сучасного мистецтва М17  –– Андрій Адамовський заопікувався ним, як непересічним явищем культури. Давнім прихильником живопису Галицького, зокрема, є і відомий український мистецтвознавець професор Дмитро Горбачов. У 2017 році Анатоль Галицький представлятиме Україну в одному з провідних Центрів сучасного мистецтва  в Женеві (Швейцарія).

Будівля Національного музею імені Андрея Шептицького на вулиці Драгоманова у Львові
Будівля Національного музею імені Андрея Шептицького на вулиці Драгоманова у Львові

Олег Пінчук народився в місті Дрогобич Львівської обл. Старовинні дерев’яні церкви, неспішний провінційний уклад та характерний народний побут, що оточували  з дитинства, служать скульптору незримим «внутрішнім маяком» і сьогодні. За футуристичними формами його скульптур виявляється прив’язаність до традиції та особливості виховання. Роботи мистця завжди пізнавані та цікаві глядачам.

Сьогодні Олег Пінчук – визнаний майстер пластичного мистецтва, заслужений художник України, член Національної спілки художників України. Закінчив Київський державний художній інститут, удосконалював майстерність у Вищій школі візуального мистецтва (ESAV) в Женеві. Учасник багатьох виставок, серед яких: «Cite Inrernationale des Arts» (Франція), «Ukrainian Seasons» (Франція), Дні культури Києва в Тулузі (Франція), «Kyiv Art Contemporary» («Мистецький Арсенал», м. Київ), «Великий скульптурний салон» («Мистецький Арсенал», м. Київ), Kanagava Municipal Gallery (Японія), галереї «Arrte» (Нідерланди), галереї «Soret–II» (Швейцарія) та ін.

Експозиція виставки спільного арт-проекту скульптора Олега Пінчука та живописця Анатоля Галицького
Експозиція виставки спільного арт-проекту скульптора Олега Пінчука та живописця Анатоля Галицького

Роботи експонувалися і знаходяться в колекціях Віденського музею історії мистецтв (Австрія), ювелірній фірмі «Cartier» в Женеві (Швейцарія), Espace Pierre Cardin в Парижі (Франція), Ризькому музеї іноземних колекцій (Латвія), Московському музеї сучасного мистецтва (Росія), Національному музеї історії України, Музеї російського мистецтва в Києві, Одеському музеї західного і східного мистецтв, Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького і т.д. Монументальні роботи знаходяться в історичних центрах європейських міст. Зображення скульптур Олега Пінчука використовуються на годиннику швейцарської фірми «BOVET».

Серед шанувальників і колекціонерів О. Пінчука: нобелівський лауреат з літератури Маріо Варгас Льоса, член Палати Лордів Великої Британії – Ширлі Вільямс, баронеса Вільямс оф Кросбі, П’єр Карден, Мстислав Ростропович, брати Клички, Любов Хоба, та ін.

Обидва художники представляють власний погляд на сучасне українське мистецтво. Свідоме звернення до нефігуративного живопису та народних традицій свідчить про наявність високого рівня внутрішньої свободи, надсильного темпераменту та відкритих емоцій.

Виставка спільного арт-проекту скульптора Олега Пінчука та живописця Анатоля Галицького в Історичному комплексі Національного музею у Львові  ім. Андрея Шептицького (вул. Драгоманова, 42) триватиме з 25 червня по 30 липня 2017 року.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.