3 листопада 2016 року, о 17:30 в галереї Veles Artsalon відбудеться відкриття другої виставки проекту «CAPRIces» (вул. Олександра Фредра, 4А) Михайла Сидоренка. В рамках відкриття відбудеться презентація каталогу живопису художника.
Проект «CAPRIces» – це сонце, море, радість життя. Острів щастя і краси у нашому непростому світі. Захоплення світлом, мальовничістю природи, гармонією флори і фауни. Красою жінки. П’ятдесят відтінків синього. Від лазурового до ультрамарину. CAPRIce – це, насамперед, спонтанність, миттєвість, несподіваність ідеї і зміна теми. Це певна непередбачуваність: поєднання того, що не поєднується. Мінливість природи породжує варіативність. Це дуже виразно видно у полотнах Клода Моне і в «Каприсах» Паганіні. Тема починається, переплітається з іншою, варіює і закінчуються у непередбачуваний спосіб… Та все в межах традиції, випробуваної часом. За мотивами подорожей Середземномор’ям, зокрема островом Капрі. Захоплюючі краєвиди, затишні міські вулички, жанрові сцени та ню. Говорячи про прості одвічні людські цінності, художник пропонує зануритись у світ краси, що нас оточує….
«Михайло Сидоренко не концептуальний художник – він живописець. […] Палітру Михайла Сидоренка неможливо сплутати з іншими, бо вона є характерна своїм особливим поєднанням синїх, червоних та жовтих. Колір в його полотнах є сугестивним. Техніка виконання експресивна, а поверхня картин має рельєфну текстуру письма. Його полотна сповнені атмосфери та світла.» Бернар де Волф, MSc, історик мистецтва та художник, живе в Амстердамі та Парижі.
«CAPRIces» «відсвічує» поліфонічністю світлоколірних палітр з різними естетичними досвідами, через призму екзистенції Михайла Сидоренка – автора, який вкрай тонко реагує на настроєві вібрації руху в житті людини і природи. Виставка його творів вабить численними таїнами в настроях і повітряності Середземномор’я, переданими схвильованим почуттям глибокого лірика і філософа мінливих станів душі в структурі незбагненних сутностей…» Роман ЯЦІВ, професор мистецтвознавства, проректор з наукової роботи Львівської національної академії мистецтв.
Проект реалізується за підтримки Міністерства культури України, Музею історії Києва, програми EBA (European Business Association) Favourite Card, фонду ArtHuss, Chernozem, ARTBANK та компанії ROSA – матеріали для художників.