Поринути в світ особливого багатства українського фольклору, народної пісні, міфології, відображених у живописі та різьбленні мають можливість львів’яни та гості міста в Музеї етнографії та художнього промислу. Тут від 3 серпня експонують виставку „Долина писаної пісні“ митця з Горішніх Плавнів, що на Полтавщині, Вадима Іщенка.
— Із цих полотен звучить українська пісня. Ці твори цікаві й надзвичайно потрібні, особливо зараз, коли в країні така складна ситуація. Ми мусимо пізнавати свою культуру, власне коріння. Вадим Іщенко особливий своєю самобутністю. А також тим, що він — митець-самоук. До Львова зі своїми роботами він приїхав вже вдруге. Цього разу представив понад чотири десятки картин — живописних і різьблених, — зазначив завідувач сектору експозиції музею Андрій Колотай.
Думками про художника та його творчість поділилися також друзі митця —поет Сергій Коломієць та іконописець із м. Рівне, член Національної Спілки іконописців України Андрій Цимко. Вони зокрема наголосили на особливому таланті та працелюбстві автора. А також ми зазначили, що для нас важливо, аби світ відкривав Україну через талановитих людей. Тому потрібно, щоб ці роботи якомога більше мандрували Європою.
Живописом Вадим Іщенко захопився порівняно недавно — з 2011 року. Трохи раніше — з 1998 року — почав різьбити. Феноменальність цього митця в тому, що він самоук у цих двох напрямах. Каже, що змалку дуже любив ліпити різні фігурки з пластиліну. А свій мистецький талант розвинув у дорослому віці. Зараз хоче поглибити свої вміння в монументалістиці.
— До роботи мене надихають українські народні пісні. Я їх слухаю і працюю. Нещодавно мені трапилася книга про українську міфологію і я захопився обрядовими піснями — вони надзвичайно глибокі, відображають сутність нашого народу, — розповів Вадим Іщенко.
Роботи митця зазвичай мандрують Україною. Різьблені картини презентував також в Англії, в Лондоні.
Наталія ПАВЛИШИН