В четвер, 24 листопада 2016 року, о 16:00 в залах Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької (вулиця Листопадового Чину, 7)відбулося відкриття виставки, присвяченої 20-ти літньому ювілею від часу створення відділів графічного дизайну та ДАС Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша. Виставка має ознайомити глядача з студентськими роботами від 1-ого по 6-ий курс з головних профілюючих предметів, а саме: з композиції та роботи в матеріалі.
Святкуючи 20-річчний ювілей було вирішено створити невеличку виставку студентських робіт, які наочно ознайомлять відвідувачів з роботами 1- 6-их курсів з композиції та профмайстерності.
“Ця виставка є своєрідним підсумком багатоплідної праці найстарішого художнього закладу у нас у Львові і разом з тим фіксує стан сучасної художньої освіти та форми і засоби, які у ній застосовуються. І мені дуже приємно, що дана виставка відбувається саме в залах Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької, бо на моє переконання художня освіта повинна іти поряд із тією освітою, яку, кожен з молодих митців здобуває самостійно. Зокрема, студії колосальних музейних пам’яток, які зберігаються в нашому Національному музеї. Адже без таких студій важко собі уявити, що може сформуватися зрілий, свідомий національний митець”, -сказала завідувач художньо-меморіального музею Олени Кульчицької у Львові Любов Кость.
Завідувач відділом графічного дизайну, член Спілки дизайнерів України Ганна Михайлівна Кучабська, відкриваючи виставку, зазаначила що ця виставка буде цікавою потенційним абітурієнтам, котрі зможуть більше дізнатися про кафедру і зробити вірний вибір у виборі свого майбутнього.
“Мені здається, що така виставка була б цікава студентам коледжу, студентам інших навчальних закладів, учням художніх шкіл чи абітурієнтам, які хочуть поступати в коледж, адже ми представили тут роботи від першого по останній курси, а відібрані твори показують всі напрямки нашої діяльності”, – зазначила Ганна Михайлівна Кучабська.
Заступник директора з наукової роботи Національного музею у Львові ім.А.Шептицького Оксана Біла звернула увагу присутніх на професіоналізм викладацького складу і високий рівень студентів та випускників Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша.
“Сьогодні важко уявити у культурному просторі Львова життя без одного з найдавніших мистецьких закладів в Україні, що цьогоріч святкує 140-ліття свого заснування, який сьогодні набув доброго статусу навчального закладу та щороку випускає фахівців, котрі займають вагоме місце у мистецьких закладах нашої держави.
Співпраця Львівського державного коледжу декоративно-ужиткового мистецтва ім.І.Труша і Національного музею у Львові сягає уже кілька десятиліть. І ця співпраця щоразу має якісь нові обрії. Тож, сьогодні ми можемо говорити про те, що роботи студентів та викладачів коледжу стали неодмінним атрибутом багатьох наших художньо-меморіальних музеїв”, – сказала пані Оксана Біла.
На символізмі Святоюрської гори, на потужному мистецькому оточенні Олекси Новаківського та Леопольда Левицького на знаковості графічної виставки в домі Олени Кульчицької акцентував увагу директор Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша Василь Петрович Откович.
“Саме тут у Музеї Олени Кульчицької, в цьому знаковому місці на Святоюрській горі, поруч з Музеями Олекси Новаківського і Леопольда Левицького знаходиться духовна вершина . І сьогодні, на цій вершині, ми представляємо молодь. Представляємо виставку наших студентів, аби продемонструвати громаді Львова хто в нас навчається, яка в нас обдарована молодь. Молодь, котра не тільки володіє професійною майстерністю, а ще й має глибоку національну свідомість і в найближчій перспективі заповнить простір духовної мистецької культури нашої України, що дуже важливо”, – зазначив Василь Петрович Откович.
Виставка студентських робіт присвячена 20-ти літньому ювілею від часу створення відділів графічного дизайну та ДАС Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша триватиме в залах Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької (вулиця Листопадового Чину, 7) близько місяця.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ