До Львова приїхали вогнегасники для захисту дерев’яних церков України

595
До Львова приїхали вогнегасники для захисту дерев’яних церков України

Фонд збереження сакрального мистецтва України, ІКОМОС та Всесвітній фонд пам’яток доставили вогнегасники для захисту дерев’яних церков України.

ВАШИНГТОН/ПАРИЖ – Фонд збереження сакрального мистецтва України та Міжнародна рада з питань пам’яток та визначних місць (ICOMOS) у партнерстві зі Всесвітнім фондом пам’яток передали 440 водно-парних вогнегасників для захисту дерев’яних церков під час війни. В Україні знаходиться понад 2500 дерев’яних церков, це найбільша кількість таких церков у світі. Вісім дерев’яних церков занесені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО дерев’яних церков Карпатського регіону в Польщі та Україні.

Вогнегасники для захисту дерев’яних церков України
Вогнегасники для захисту дерев’яних церков України

Дерев’яні церкви часто розташовані у віддалених сільських громадах і особливо вразливі до пожежі, особливо в екстремальних конфліктних ситуаціях. Проект дозволить захистити до 100 історичних дерев’яних церков в Україні, в найбільш небезпечних районах. Водно-парні вогнегасники підходять для внутрішнього оздоблення дерев’яних церков, оскільки вони розпилюють воду під тиском у дрібний туман, який випаровується, зводячи до мінімуму можливі пошкодження крихких розписаних поверхонь, автентичних тканин, фресок, ікон та іконостасів та інших мистецьких предметів в інтер’єрі церков.

З початку війни в Україні та в рамках міжнародної підтримки, вогнегасники водяного туману були придбані Фонд збереження сакрального мистецтва України та ICOMOS від постачальника пожежної безпеки Safelincs у Великій Британії завдяки гранту від Всесвітнього фонду пам’яток. Крім того, компанія Safelinc надала обладнання за ціною нижче собівартості, пожертвувала аксесуари та покрила транспортні витрати через Європу до Польщі, що дозволило доставити значно більшу кількість вогнегасників, ніж це було б можливо в іншому випадку. Польський комітет допомоги українським музеям через Музей Варшавського повстання та Інститут Павла Влодковіца підтримав транспортну логістику та забезпечив збереження на складах у Варшаві та організував подальше транспортування вантажівкою до Львова. Вогнегасники розповсюджуватимуть Центр порятунку культурної спадщини у Львові,  Штаб порятунку спадщини (HERI) у Києві та ICOMOS Україна.

Вогнегасники для захисту дерев’яних церков України
Вогнегасники для захисту дерев’яних церков України

Окрім дерев’яних церков зі Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, вогнегасники будуть розподілені для інших дерев’яних церков у порядку пріоритетності, як визначено вищезазначеними сторонами, відповідно до рівня їхньої важливості (міжнародного, національного, регіонального тощо), а також загрози, що насуваються. Інструкції та поради щодо їх використання, підготовлені професіоналами зі збереження спадщини на ICON, перекладено українською мовою та розповсюджуватимуться разом із вогнегасниками та будуть доступні онлайн. ICON провів консультації стосовно вибору типу вогнегасників для гасіння дерев’яних сакральних споруд.

Фонд збереження сакрального мистецтва України є неприбутковою громадською благодійною організацією у Вашингтоні (округ Колумбія), яка займається збереженням церков в Україні. Її місія полягає в тому, щоб навчати місцевих майстрів збереженню українських церков і сакрального мистецтва, а також служити каталізатором для передачі досвіду з охорони спадщини забутим і менш щасливим громадам, а також керувати роботою у ділянці збереження пам’яток.
www.ftpusa.org

Міжнародна рада з пам’яток і визначних місць (ICOMOS) є неурядовою некомерційною міжнародною організацією, яка прагне сприяти збереженню, захисту, використанню та примноженню світової культурної спадщини. Маючи понад 11 000 членів, понад 100 національних комітетів, 30 міжнародних наукових комітетів і кілька робочих груп, ICOMOS побудував міцну філософську, доктринальну та управлінську основу для сталого збереження спадщини в усьому світі. Будучи офіційним дорадчим органом Комітету всесвітньої спадщини щодо виконання Конвенції ЮНЕСКО про всесвітню спадщину, ICOMOS оцінює номінації та консультує щодо стану збереження об’єктів, занесених до Списку всесвітньої спадщини. ICOMOS є одним із засновників Blue Shield. З початку війни ICOMOS допомагав ЮНЕСКО, співпрацював з партнерськими організаціями та мобілізував свої комітети для надання підтримки українській спільноті культурної спадщини.

Вогнегасники для захисту дерев’яних церков України
Вогнегасники для захисту дерев’яних церков України

Національний комітет ICOMOS Україна в Україні є одним із засновників Центру порятунку української культурної спадщини у Львові.
www.icomos.org

Всесвітній фонд пам’яток (WMF) є провідною незалежною організацією, яка займається охороною найцінніших місць у світі, щоб збагатити життя людей і побудувати взаєморозуміння між культурами та спільнотами. Штаб-квартира організації знаходиться в Нью-Йорку, а офіси та філії знаходяться в Камбоджі, Індії, Перу, Португалії, Іспанії та Великобританії. З 1965 року наша глобальна команда експертів зберігає різноманітну культурну спадщину світу, використовуючи найвищі міжнародні стандарти на понад 700 об’єктах у 112 країнах. Співпрацюючи з місцевими громадами, спонсорами та урядами, WMF спирається на спадщину для вирішення деяких із найгостріших викликів сьогодення: зміна клімату, недостатня представленість, незбалансований туризм та відновлення після кризи. Віддаючи перевагу людям, які оживляють місця, WMF використовує потенціал минулого для створення більш стійкого та інклюзивного суспільства. Всесвітній фонд пам’яток (WMF) нещодавно започаткував Фонд підтримки спадщини України з початковим фінансуванням у розмірі 500 000 доларів від Фонду Хелен Франкенталер, щоб задовольнити нагальні критичні потреби фахівців зі збереження спадщини в країні та закласти основу для майбутньої реабілітації.
www.wmf.org

Контакти:

  • Центр порятунку культурної спадщини- Наталя Філевич
  • ICOMOS – Gaia Jungeblodt – secretariat@icomos.org
  • WMF – Judith Walker – jwalker@wmf.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.