Особливості розвитку Львова на початку XX сторіччя характеризувались справжнім демографічним вибухом. У 1890-1914 роках населення зросло майже на 75 відсотків – 90 тисяч осіб! На початку століття Львів вдвічі перевищував за кількістю населення Краків, друге за величиною галицьке місто.
Звісно, жвавий рух у будівництві був однією з головних ознак того часу. Було прокладено десятки нових вулиць, зводились не лише урядові та громадські будівлі, але також житлові будинки – особливо для здачі в оренду. Все це співпало з періодом розквіту сецесії, яка призвела до перевтілення Львова… До початку I Світової війни місто перетворилося у справжній ансамбль сецесійної архітектури, подібний до Брюсселя чи Риги…
На розі проспекту Шевченка, 4 і вулиці Чайковського стоїть одна з найпривабливіших сецесійних споруд Львова –колишній прибутковий дім адвоката Сегаля. Цей шедевр зводився провідним архітектором Львова періоду орнаментальної сецесії Тадеушем Обмінським (1874-1932) протягом 1904-1905 років на замовлення адвоката Адольфа Сегаля.
Великі еркери, криволінійні віконні прорізи, балкони різних пропорцій, вежа з декоративним фронтоном – всі ці елементи, відповідаючи цікаво вирішеному внутрішньому простору, водночас зорово загострювали вигляд цього будинку, важливої домінанти в перспективі давньої вулиці Академічної.
Безпосередньо спорудження виконувало відома львівська будівельна фірма Міхала Уляма. Житлові інтер’єри дому Сегаля відзначались стильовою тотожністю елементів декоративного оздоблення – кабінетними вітражами, сецесійними розписами приміщень…
На момент зведення, будинок вважався взірцем стилю ар нуво, а також дорогого, престижного і комфортного житла у Львові. Протягом 1918 – 1939 років тут знаходився Акціонерний кооперативний банк, Крайова промислова спілка, редакція “Газети банкової” та інші “непрості” орендарі…
Будинок Сегаля є памяткою архітектури місцевого значення із охоронний номером 396.
Використані джерела :
http://city-adm.lviv.ua/ , http://www.pslava.info/ , http://www.ji.lviv.ua/ , Архітектура Львова