Де шукати раритети у Львові, або “блошині” ринки сучасного міста

34218
Де шукати раритети у Львові, або "блошині" ринки сучасного міста

У Львові є такі місця, де можна знайти практично все. Ось тобі дитячі іграшки, а ось раритетна література. Тут навіть можна не знати, що шукаєш, а все одно щось прийдеться до смаку: як не унікальний олов’яний солдатик, то рідкісна книга за “смішні” гроші. Найкраще шукати на блошиних ринках, їх у Львові не так багато, і найчастіше – це окремий куточок звичайного ринку, де пропонують цікаві речі ті, хто займається антикваріатом чи букіністикою. Якщо зупинитися в центрі міста, то пошуки краще вести на львівському «Вернісажі» та книжковому ринку біля Федорова.

Раритетні речі на львівському «Вернісажі»
Раритетні речі на львівському «Вернісажі»

Саме тут вже давно «осіли» торговці старовини. Здається, вони торгують не речами, а ностальгією. Ось старі плівкові фотоапарати та об’єктиви до них. Одразу навіюють спогади про власні сімейні світлини, зроблені такою ж технікою. А ось ціла колекція підстаканників, здається з таких ви чаювали в гостях у бабусі? Красивий старий посуд, статуетки, підсвічники, картини. Чого тільки не побачиш у таких вуличних музеях.

«Вернісаж» у Львові на вулиці Театральній
«Вернісаж» у Львові на вулиці Театральній

Для багатьох це стає справою життя, а для когось – хобі. Хтось шукає цікавий сувенір, щоб не везти зі Львова китайських магнітів, хтось видивляється унікальний подарунок, а комусь хочеться просто згадати минуле чи підібратись щось для власної колекції.

На антикварних ринках можна почути багато цікавих історій
На антикварних ринках можна почути багато цікавих історій

Є й ті, хто приходять у такі місця навіть тоді, коли точно знають, що не будуть нічого не купувати, а йдуть просто з цікавості, як у музей. До того ж, тут можна поспілкуватися з дуже цікавими людьми, які готові годинами розповідати про унікальні знахідки, цікаві історії та Львів, якого більше немає.

Торговці старовинних речей на львівському «Вернісажі»
Торговці старовинних речей на львівському «Вернісажі»

«Вернісаж» у Львові – це своєрідна вулична галерея, місце, де можна придбати не тільки картини, а й сувеніри, художні вироби, антикварні речі. Цей ринок, що оселився поруч із театром ім.. М. Заньковецької позаду церкви Преображення, часто радять в туристичних путівниках. Однак, не тільки туристів приваблює це місце, часто тут можна зустріти колекціонерів, які щось обмінюють, купують або ж просто ведуть жваві розмови з продавцями старовини.

Торговці старовинних речей на львівському «Вернісажі»
Торговці старовинних речей на львівському «Вернісажі»

Історія ринку починається від часів перебудови, тоді він розташовувався на місці колишнього дитячого майданчика на перетині Вірменської та Краківської. Згодом мистецький ринок перемістився на вулицю Театральну. З 2008 року тривали спроби знести «Вернісаж», одним з приводів була побудова готелю на його місці. Це викликало обурення громадськості, і знесення вдалося уникнути. А у 2013 році міська рада прийняла рішення про облаштування стихійного ринку, тож тепер він функціонує цілком законно.

Букіністичний ринок біля Федорова у Львові
Букіністичний ринок біля Федорова у Львові

Наступний осередок раритетних речей у Львові – букіністичний ринок біля пам’ятника Івану Федорову. Він функціонує тут 16 років, і за цей час асортимент ринку дещо розширився. Тут можна знайти не тільки вживані книги, а й платівки, касети, колекційні марки, монети, посуд і навіть прикраси. Львів’яни по-різному ставляться до такої зміни, хтось не бажає, аби букіністичний ринок перетворювався на звичайну барахолку, втрачаючи авторитет інтелектуального осередку, а комусь подобається таке різноманіття.

«Це моє улюблене місце у Львові. І не тільки тому, що я люблю старовинні речі. Тут можна пригадати молодість, поспілкуватися з колекціонерами, зануритися в історію. Візьмеш до рук книгу 1900 року, і вже ніби й сам у тому Львові минулого сторіччя. Це особливі відчуття» –ділиться часта гостя букіністичного ринку – колекціонер пані Ольга.

Серед товарів антикварних ринків – старовинний посуд.
Серед товарів антикварних ринків – старовинний посуд.

Пошукати щось рідкісне можна і біля Привокзального ринку, але тут треба більше везіння і уважності, адже поруч із стоптаними кросівками можна знайти оригінальний набір виделок чи справжню глиняну макітру. Це ускладнює пошуки, але й додає азарту. До того ж, можна добряче скинути ціну, якщо вміти торгуватися.

Серед місць для шукачів старовини – ринок «Провесінь» на вулиці Княгині Ольги та ринок «Торпедо» на вулиці Б. Хмельницького. На їх території є маленькі «блошині» ринки, де може пощастити придбати від радянських листівок до вінтажного телефонного апарату.

Такі ринки – це справжня лотерея. Часто тут можна знайти унікальні речі, які стануть експонатом домашнього музею, адже навіть горнятко, виготовлене 40 років тому – це вже історія, вже раритет.

Олена ВИСОКОЛЯН

Джерела:

  1. http://gdebaraholka.com.ua
  2. https://uk.wikipedia.org/

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.