В п’ятницю, 8 вересня 2017 року, в приміщенні Львівського історичного музею (кам’яниця Корнякта, пл. Ринок 6, 3 поверх) відбулося відкриття виставки “Давній Люблін” з фондів Люблінського музею в Любліні (Республіка Польща).
Виставка організована у рамках польсько-українського “Фестивалю партнерства”, приурочена до 700-річчя Любліна і є результатом тісної співпраці провідних музейних інституцій України й Польщі.
Люблін є найбільшим містом Східної Польщі і важливим науково-культурним, господарським і туристичним центром. Мальовничо розташований на кількох узвишшях, у долинах трьох річок, він завжди приваблював до себе художників.
Представлені на виставці твори польських художників (Александер Ґєримський, Леон Вичулковський, Анджей Зайковський, Зигмунт Барткевич, Юліан Цеглінський, Людвік Ольшинський, Войцех Ґерсон та ін.) показують як виглядав Люблін 400 років тому і пізніше, у XVIII, XIX, і на поч. XX ст.
Усі представлені види Любліна мають іконографічну та мистецьку цінність. Виконані у різноманітних техніках і стилях (літографія, олівець, олія, акварель, дереворит, мідерит) вони представляють і різний погляд на місто. Демонструють розлогі панорами міста, вулиці і площі з характерними будівлями, такими як Краківська брама, Замок, Стара Ратуша. Частина з них, завдяки настроєвому погляді на місто, передає його неповторну атмосферу. Усі, натомість, показують зміну вигляду міста протягом віків.
Чудовим доповненням до виставки “Давній Люблін” є презентовані на галереї Італійського подвір’я світлини, відзняті об’єктивом Петра Мацюка у різний час, які представляють найцікавіші і найцінніші пам’ятки Любліна. Розлогі панорами, завулки, будинки, архітектурні деталі створюють неповторний образ 700-літнього міста.
Автор представлених творів, які мають мистецький і документальний зміст, Петро Мацюк є професійним фотографом, працівником Люблінського Музею у Любліні, членом Люблінського Фотографічного Товариства. Займається фотографією з 1972 р., документує Люблінський регіон і місто Люблін. Організовує приватні виставки і фотографічні пленери, фотографії публікує в альбомах і промоційних виданнях про місто і регіон.
Виставку можна буде оглядати до 22 жовтня з 10:00 до 17:30 в приміщенні Львівського історичного музею (кам’яниця Корнякта, пл. Ринок 6, 3 поверх). Вихідний день – середа.
Руслан КОШІВ