„Давай касу!“ — так може тепер сказати кожен ініціативний львів’янин

1258

Відтепер у Львові є свій краудсорсинг — „Львівська каса“. Одна з цілей задля якої розпочали цю справу в нашому місті — забезпечити групі ініціативних людей чи окремим особам громадську підтримку. Тож тепер кожен, хто має якусь ідею чи ідейку зможе поділитися нею з іншими, щоб ті, кому не байдужий розвиток міста чи суспільства загалом, міг долучитися до різного роду діяльності: благодійництва, стартапів, волонтерських починань чи навіть програмної діяльності.

В громадському секторі ініціативи потребують постійного надходження коштів. Взявши за зразок один із американських краудфандингових сайтів адаптували його до українських законодавчих реалій, внесли деякі зміни, щоб відійти від класичного інвестиційного краудсорсу, і створили нову платформу.

Краудсорсинг „Львівська каса“
Краудсорсинг „Львівська каса“

Особливостей „Львівської каси“ є декілька. Передовсім — географічна: орієнтуватиметься цей краудсорсинг на Львів і львів’ян, хоча цілком імовірно, що згодом охопить Львівщину загалом. Тобто за допомогою у розвитку зможуть звертатися містечка і села нашої області. Друга, мабуть якраз найважливіша відміннність, — якщо не вдається назбирати задану суму, то цю інвестицію не повертають донаторам, а скерують на проект і продовжать збирати кошти, не обмежуючи якимось терміном, окрім того, що скористатися грошима можна буде не швидше, ніж за два місяці від початку збору.

— Ми працюємо не як комерційний проект, а як громадський, тому наші послуги обійдуться ініціаторам у 5,02%. Наразі наш сайт працює в тестовому режимі. На ньому є чотири розділи: благодійні проекти, стартапи, волонтерські ініціативи та благодійні проекти нашої організації. Ми готові працювати з будь-якими ініціаторами, якщо їхні ідеї не суперечать Конституції чи моральним цінностям. За допомогою цього інструмента ініціативні люди зможуть залучати ресурси для капіталізації та реалізації власних ідей, — наголосив засновник та директор БФ „Перша Львівська Фундація“ Роман Кошовий.

Засновник та директор БФ „Перша Львівська Фундація“ Роман Кошовий.
Засновник та директор БФ „Перша Львівська Фундація“ Роман Кошовий.

Вже зараз на допомогу „Львівської каси“ сподіваються два стартапи — „PROFdays: зимовий дарунок ІТ“ та De:coded station.

„PROFdays — добра справа для дітей“ та „PROFdays: зимовий дарунок ІТ“ — це проект соціальної відповідальності за дітей.

— Наші проекти стосуються соціального розвитку та забезпечення дітей із багатодітних сімей, сиротинців, інтернатів. Хочемо через відвідини різного виробництва, майстерень, компаній, допомогти їм змалку формувати уявлення про те, що хотіли б робити в майбутньому. Під час таких зустрічей діти дізнаються не лише про ту чи іншу професію, а надихаються історіями людей, які „горять“ своєю справою. Також вони мають можливість власноруч долучитися до якоїсь справи. Наприклад, нещодавно ми були в пекарні, де дітвора мала можливість самотужки випікати булочки, починаючи замішуванням тіста і завершуючи витяганням із печі вже готових булочок. Не менш цікавим був похід у дизайн-бюро, де діти показали всі елементи для швидкого дизайну, — розповіла про свій проект менеджер культури, організатор фестивалю мейкерства “Lviv Mini Maker Faire”, ініціатор проекту соціальної відповідальності за майбутнє підлітків Ярослава Яковлєва.

Менеджер культури, організатор фестивалю мейкерства “Lviv Mini Maker Faire” Ярослава Яковлєва — ініціатор проекту соціальної відповідальності за майбутнє підлітків „PROFdays — добра справа для дітей“ та „PROFdays: зимовий дарунок ІТ“.
Менеджер культури, організатор фестивалю мейкерства “Lviv Mini Maker Faire” Ярослава Яковлєва — ініціатор проекту соціальної відповідальності за майбутнє підлітків „PROFdays — добра справа для дітей“ та „PROFdays: зимовий дарунок ІТ“.

— Друга частина нашої ініціативи, для якої нам власне потрібна підтримка всіх небайдужих — допомогти дітям розвивати свої навички і розуміння ІТ. Ми вирішили для одного львівського сиротинця на Різдвяні свята подарувати модерний із відповідним технічним обладнанням ІТ-клас. Але не для того, щоб діти бавилися, а щотижня до них із лекціями та практиками приходитимуть професіонали своєї справи — люди зі сфери ІТ. У такий спосіб хочемо допомогти дітям краще зрозуміти цю модну спеціальність, навчити, щоб після закінчення інтернату вони до певної міри були спеціалістами молодшої ланки. Для реалізації цього задуму потребуємо комп’ютерів та інтерактивної дошки. Тому для нас так важливо, щоб львівська громада підтримала наш проект. Адже ці діти потребують не цукерок, а соціального забезпечення майбутнього.

Не менш важливою є ідея створення масштабного хабу для старапів De:coded station. Із цим стартапом ознайомив співорганізатор фестивалю інформаційних технологій та комп’ютерного мистецтва De:coded, виконавчий директор GO GREEN, підприємець Гліб Удовиченко.

Співорганізатор фестивалю інформаційних технологій та комп’ютерного мистецтва De:coded, виконавчий директор GO GREEN, підприємець Гліб Удовиченко — ініціатор створення масштабного хабу для старапів De:coded station.
Співорганізатор фестивалю інформаційних технологій та комп’ютерного мистецтва De:coded, виконавчий директор GO GREEN, підприємець Гліб Удовиченко — ініціатор створення масштабного хабу для старапів De:coded station.

Він наголосив, що зараз у Львові молодь потребує розвитку своїх зацікавлень не лише на різних професійних фестивалях, а щодень. Ініціатори цього проекту вже навіть знайшли приміщення в районі Підзамча. Вони переконані, що De:coded station має стати центром технологічних рішень; місцем, яке консолідуватиме дієву молодь. Зараз вже мають певне бачення складових стартап-хабу: фото та відеостудії, коворкінг-центри, майстерні та багато необхідного для того, щоб стати справжнім центром для розвитку.

Наталія ПАВЛИШИН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.