Що цікавого можна побачити з даху будинку на вулиці Міхновських? Ви скажете: «Ну кілька церков, прапор коло сухопутки, скандальну недобудову на Лукаша 1, Залізничний вокзал та купу іржавих дахів». Погоджуюся, вигляд на Церкву Юра та Ольги і Єлизавети просто шикарний. Але я звідти побачив щось інше.
Я побачив новий, український Львів. Адже навколо багато високих сучасних будинків. Всі вони збудовані вже за Незалежності. Натомість сірих радянських багатоповерхівок майже не видно. Як, зрештою, і старих розвалюх. Радію що Львів рухається вперед і починає наповнюватися новими, українськими будинками.
Так, польські та австрійські кам’яниці мають свою естетику. Проте їх є відносно небагато, а українських серед них ще менше.
Потім, в радянський період, населення Львова зросло в кілька разів. Будувалися цілі мікрорайони типових сірих коробок. Про естетику тоді мало хто думав, головне було виконати план.
А далі Союз розпався і наступних п’ятнадцять років майже нічого нового не побудувалося. Тож, аж до середини двохтисячних років, нерухомість Львова була, в основному, окупантська.
Недавно у Львові почався будівельний бум. Так, деякі будинки некрасиві, деякі зведені з порушеннями. В будь якому випадку більшість з них є значно кращими за радянські «багатоповерхівки».
Новобудови продуманіші, якісніші, комфортніші та ефективніші. Зараз на наших очах твориться той Львів, по якому через сто років водитимуть екскурсії «Українське відродження в Архітектурі Львова». І це буде суто Український Львів.
Тому я за новобудови! За якісні сучасні будинки з нормальним плануванням та красивим фасадом зведені згідно всіх будівельних норм. Щоб було на шо мені полюбуватися коли вилізу на черговий дах.
Зацікавили дахи Львова? Тоді підписуйтеся на наш Телеграм канал щоб не пропустити жодного з них!
Андрій РИШТУН
Джерело RDZS.org