Термометр за вікном і прогнози в інтернеті віщують потепління у Львові аж до +10⁰C вже протягом найближчих днів. І, хоча це і не зовсім типово для лютневої погоди у нашому місті, але, з точки зору дорожнечі побутового газу, більшість львів’ян видихне з полегшенням.
Але є й, можливо незначний, але мінус у різкому потеплінні. Цими днями на площі перед Львівською оперою експонуються роботи конкурсу льодових скульптур, що вже кілька років поспіль проходить у Львові.
І є великий ризик того, що ті, хто відкладав прогулянку до цих композицій “на потім”, зможуть хіба, з філософським виглядом, розглядати брудні калабані на брудній бруківці.
«Скульптури стоятимуть у вільному доступі рівно стільки, скільки будуть сприяти цьому погодні умови», ― повідомила арт-директор Різдвяного ярмарку Ольга Гренюх 19 січня 2017 року під час підведення підсумків конкурсу.
Нагадаємо, на Різдвяному ярмарку уже традиційно на Йордан влаштували конкурс льодових скульптур. Упродовж двох днів, 18-19 січня, над кригою чаклували шестеро авторів.
Свої крижані скульптури майстри створювали під головною ялинкою Львова. Тож кожен охочий міг поспостерігати за усією магією виготовлення льодового чуда. А подивитись було дійсно на що, адже окрім традиційних засобів для виготовлення скульптур (лобзик, болгарка, сокира і тому подібне) майстри застосовували фени, праски тощо.
Цьогорічна тема фестивалю ― крижана пісня, у якій кожен скульптор втілював мотив будь-якої української народної пісні. Переможця визначили глядачі. Кращою визнали композицію «Казкова колискова» львівського художника Юрія Царенка.
Отож, на місці тих, хто ще не був на площі перед Львівською оперою і не бачив цих крижаних скульптур, не гаяла би часу і мерщій бігла робити селфі, фотографувати чи просто милуватися піснею закутою у кризі.
Наталка СТУДНЯ