Якщо проаналізувати фотоальбоми туристів, що відвідали Львів, у голові мерехтить від Площі Ринок, Опери, старовинних будиночків та затишних кав’ярень. Але Львів – це велика відкрита книга, яку можна гортати сторіччями, і кожна сторінка буде дарувати нові відчуття. Де можна знайти цікаві локації для фото звіту про чергове відкриття великого міста?
Пам’ятник Усмішці
Його легко пропустити на вуличці біля об’єднання львівських митців «Дзиґа».
Невеличка сіра рибка щиро усміхається прохожим та радіє життю. Кажуть, що
поцілунок з рибкою подарує справжнє кохання, в якому завжди знайдеться місце
усмішці.
Піцерія Domino`s
Не дивуйтесь – ресторан може бути чудовим об’єктом для фотосесії. В бізнесі є свої легенди, це одна з них. Domino`s Pizza – доставка піци №1 в світі, що об’єднує 17000 ресторанів у 90 країнах світу. А все починалось в 1960-му, у далекому Іллінойсі, коли Том Монаган купив за 75 доларів занедбану піцерію.
Понад тридцять років наполегливої праці, банкрутства, пожежі, проблеми з партнерами і конкурентами – і у 1998-му містер Монаган продає 73% акцій корпорації за 1 мільярд доларів. На початку нового тисячоріччя він побудував місто-мрію у Флориді – з університетом та будиночками для викладачів та студентів. Така собі жива американська мрія, до якої легко доторкнутись у Львові.
Тридцятиметровий кросворд
На вулиці Сахарова стоїть сіренька багатоповерхівка, на перший погляд звичайнісінька. Але з боку на її стіні намальований велетенський кросворд. Його висота становить 30 метрів.
Автори закодували в кросворді імена найвідоміших художників та архітекторів. Відповіді вже вписані у клітинки кросворду, але днем їх не видно. Вірні записи проявляються лише вночі.
Львівські Ромео та Джульєтта
На проспекті Чорновола встановлений чудовий фонтан, що нагадує про сумну історію італійця Пауло Мікеліні та львівської панянки Пелагії Красновської. В часи середньовіччя італійські купці із задоволенням привозили на Галичину тонкі та запашні вина. Пауло привіз до Львова партію вина та замість грошей зустрів своє велике кохання.
На відміну від веронських аристократів, батьки Пелагії не були проти заморського зятю. Але щастя тривало недовго. Після чергової подорожі Пауло повернувся до коханої, що вмирала від чуми. Він навмисно заразив себе, щоб не розлучатись із коханою. Чуттєва львівська легенда ожила в талановитих руках місцевих скульпторів. Найбільше паломництво до пам’ятника традиційно відбувається на День Святого Валентина
Інна НЕВІДОМА