Сьогодні, 13 березня 2016 року, художники міста Городка Львівської області представлять у Музеї-садибі родини Антоничів виставку «Краса рідного краю». Це праця колективу митців, для яких рідна земля – найщедріше джерело натхнення. Вони не втомлюються звертатись до цієї теми, відтворюючи дивовижні краєвиди, найпотаємніші місцини…
Випускник Львівської національної академії мистецтв Ігор Лань – наймолодший учасник виставки, який ріс уже в незалежній Україні. Його основний фах – художнє скло: він виготовляє чудові вітражі. Але в творчому доробку є й живописні полотна: пейзажі, портрети, декоративний живопис. У Бортятині митець покаже вітраж «Катерина», пейзажі «Озеро», «Квіти», «Криниця» та інші.
Богдана Винарчика чимало містян Городка добре знає. Він депутат райради чотирьох скликань, вчителює у школі, розписує церкви, виготовляє іконостаси. А ще, митець створює графічні та живописні полотна: натюрморти, пейзажі. Його улюблені жанри – портрет, баталістика, анімалістика. «Гірський пейзаж», «Зима», «Сільський пейзаж» та інші картини художник експонуватиме в Музеї-садибі.
Степан Кекляк і Василь Луців навчались у Львівському державному коледжі декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша. Роками вдосконалювали свою майстерність. Сьогодні вони знані митці. Їхні роботи експонувалися в багатьох містах України та за кордоном, є у приватних колекціях. В експозиції Музею-садиби глядач побачить пейзажі «Монастир», «Зимовий Городок», «Вид з подвір’я монастиря» Василя Луціва, і «Старе село», «Осінній пейзаж», «Соловейко в темнім гаї сонце зустрічає» Степана Кекляка.
Колективна виставка «Краса рідного краю» Ігора Ланя, Богдана Винарчика, Василя Луціва і Степана Кекляка відкриється у неділю, 13 березня, о 13 годині у Музеї-садибі родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії).
Ірина ЦЕБЕНКО
завідувач інформаційного відділу Львівського музею історії релігії