В березні 2017 року у постійній експозиції «Українське мистецтво ХХ ст.» Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького (Палац Дуніковських на вул. Драгоманова, 42) розпочинається цикл зустрічей з Ярославом Кравченком “Мистецтво українського авангарду: від Неовізантизму до Бойчукізму”.
У четвер, 2 березня 2017 року, о 18.00 усіх охочих запрошують на першу лекцію “Біля джерел європейського авангарду. Група “Renovation Bizantine”.
Кравченко Ярослав Охрімович – випускник Київського державного художнього інституту (нині НАОМА), факультету історії та теорії мистецтва. Доктор філософії з мистецтвознавства. Кандидат мистецтвознавства і архітектури. Доцент кафедри історії і теорії мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Заслужений діяч мистецтв України . Професор. Член СХ України.
За тридцять років педагогічної праці пройшов шлях від викладача до професора кафедри ІТМ ЛНАМ. В останні десятиліття активно зосередився на проблемах мистецтва ХХ століття, зокрема на дослідженні одного із найцікавіших, але несправедливо зацькованих явищ „розстріляного Відродження” – Школи Михайла Бойчука у контексті монументального та станкового малярства України. Автор серії телепередач про творчість львівських художників (1980-1994) та організатор і куратор міжнародних і всеукраїнських мистецьких акцій та виставок (1980-2004).
Автор монографій – „Школа Михайла Бойчука. Охрім Кравченко. Художник і час” (Львів-Київ. – 2005); „Михайло Бойчук. Альбом-каталог збережених творів” (Львів-Київ. – 2010); «Школа Михайла Бойчука. Тридцять сім імен» (К. – 2010). Остання була відзначена на 17 Форумі книговидавців у Львові Почесною грамотою (2010). Монографія “Українське образотворче мистецтво: імена, життєписи, твори (ХІ – ХХІ)» (Харків. – 2012), видана у співавторстві, відзначена Почесною грамотою Форуму книговидавців у Львові (2012). Альбом-монографія «Наполеон Орда і Україна» (К. – 2014) відзначена Почесним дипломом міжнародної книжкової ярмарки «Зелена хвиля» в Одесі (2015).
Читає курси лекцій з історії українського та світового мистецтва та архітектури, концептуальні проблеми сучасного мистецтва.