В понеділок, 2 квітня 2018 року, в кав’ярні-галереї «Штука» (вул. Котлярська, 8) відбулося відкриття виставки живопису Катерини Білетіної під назвою “Берлінські ремінісценції”.
Два роки тому Катерина Білетіна в товаристві митців Леоніда Багрія, Надії Шошиної та Василя Йолохова мандрувала Європою та відвідала Німеччину, Нідерланди і Австрію. Завдяки цій подорожі з’явилась серія «Берлінські ремінісценції».
“Щодо цієї виставки, то у мене були дуже цікаві закордонні подорожі в компанії художників, під час яких ми вивчали твори європейських галерей і ця живописна мова вплинула на мене коли я творила Берлінську серію,” – розповіла Катерина Білетіна на відкритті виставки.
В експресивний манері художниця створила кілька полотен у яких впізнаємо архітектуру Берліну та архітектоніку німецьких національних строїв, що вплинули на образний ряд серії «Берлінські ремінісценції». Полотна «Кікі» і «Відьми та всі інші» було створено для живописного конкурсу “Ars pro dono” в берлінській галереї «Грузиньяк», з якою художниця плідно співпрацює з 2015 року.
“На виставці представлено одинадцять робіт, але у серії їх значно більше. Дуже багато робіт залишилося в Берліні, вони там експонуються. Ці роботи за змістом, настроєм більш європейські, цього разу мені хотілося трішки відійти від української теми і зробити якісь інтер’єрні речі”, – поділилася Катерина.
Сюжети картин – це живописні ремінісценції на казки нідерландської письменниці Анні Шмідт та мультфільми японця Хаяо Міядзакі. Експозицію доповнюють жіночі портрети з особистої колекції мисткині, створені в різні роки.
“Для створення композиції в основному використано портрети моєї доньки, за якою я дуже сумувала коли перебувала в Берліні, є портрети моїх знайомих, доньки власника галереї у Берліні”, – зазначила художниця.
Зазначимо, що це уже шоста виставка в в кав’ярні-галереї «Штука» (вул. Котлярська, 8). Перші чотири виставки були присвячені українському портрету, українським картинам, а дві останні мають зовсім інші теми. Оглянути експозицію виставки можна безкоштовно до кінця квітня.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ